Помер актор, який зіграв Дарта Вейдера в оригінальній трилогії "Зоряних війн"

Помер актор, який зіграв Дарта Вейдера в оригінальній трилогії "Зоряних війн"

Помер актор, який зіграв Дарта Вейдера в оригінальній трилогії "Зоряних війн" Вікіпедія

Британський актор Девід Проуз, який зіграв Дарта Вейдера у трилогії "Зоряних війн", помер після нетривалої хвороби. Йому було 85 років.

Як повідомляє BBC, кар'єра Проуза як актора тривала впродовж 50 років, утім міжнародну популярність йому принесла роль лорда ситхів в "Зоряних війнах".

Помер актор, який зіграв Дарта Вейдера в оригінальній трилогії "Зоряних війн"Кадр з фільму

Актора обрали на цю роль його значну статуру - його зріст 1,98 м. У фільмі його героя озвучував Джеймс Ерл Джонс. Проуза помітив режисер Джордж Лукас у фільмі 1971 року "Механічний апельсин", де він грав охоронця, і запросив на прослуховування на ролі Дарта Вейдера і Чубакки в "Зоряні війни: Епізод IV – Нова надія". З успіхом "Зоряних воєн" Проуз став постійним учасником зборів фанатів і майже 40 років відвідував з'їзди по всьому світу.

Помер актор, який зіграв Дарта Вейдера в оригінальній трилогії "Зоряних війн"Associated Press

Що відомо про актора

Крім участі в "Зоряних війнах " Проуз прославився у Великій Британії роллю супергероя на прізвисько Людина Кодексу Зеленого Хреста – персонаж був створений для дітей, щоб роз'яснювати правила дорожнього руху. Ця роль навіть принесла Проузу нагороду Ордена Британської імперії.

До того як самому з'явитися в кадрі, він був професійним бодибілдером і важкоатлетом і тренував Крістофера Ріва для ролі Супермена. Першою картиною, в якій Проуз з'явився як актор, стало "Казино Рояль" за романом Яна Флемінга про Джеймса Бонда у 1967 році. Там він зіграв роль монстра Франкенштейна. Надалі Проуз виконав ту ж роль у фільмах "Жах Франкенштейна" (1970) і "Франкенштейн і монстр з пекла" (1974).

Він також регулярно з'являвся в культових серіалах, таких як "Святий", "Космос один тисячу дев'ятсот дев'яносто дев'ять" і "Доктор Хто", в яких він грав мінотавра в епізоді 1972 року "Монстр часу" разом з Джоном Пертві.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше