Не було "утримався": у Рівному ЦНАП не реєструє ОСББ через старий зразок протоколу

Не було "утримався": у Рівному ЦНАП не реєструє ОСББ через старий зразок протоколу

Ексклюзивно
Не було "утримався": у Рівному ЦНАП не реєструє ОСББ через старий зразок протоколу Суспільне Рівне

Центр надання адмінпослуг не зареєстрував ОСББ у Рівному через відсутність у протоколі зборів графи – "утримався". Мешканці будинку таким рішенням не задоволені, адже будинок має проблеми, що потребують термінового вирішення. Саме для цього й вирішили створити ОСББ.

Історія НЕстворення ОСББ

ОСББ у будинку на вулиці Пластова,3 погодився очолити Сергій Казанський. Він – голова об'єднання сусіднього будинку на вулиці Міцкевича, 34.

Не було "утримався": у Рівному ЦНАП не реєструє ОСББ через старий зразок протоколуСуспільне Рівне

Чоловік, як робив і раніше, провів поіменне голосування серед мешканців, а за його результатами – установчі збори.

Однак у міському ЦНАПі протокол цього разу повернули назад.

У Рівному ЦНАП відмовився реєструвати ОСББ через старий зразок протоколуСуспільне Рівне

"Реєстратор став вимагати для реєстрації ОСББ графу "утримався". Графу "утримався" вона стала вимагати після того, як побачила, що по одному з пунктів хтось з людей у цьому будинку не проголосував. Що від цього міняється – я не знаю. Тим більше, я з цим зіштовхувався не один раз і на цьому не акцентувалася увага", – каже уповноважений з реєстрації ОСББ на Пластовій, 3 Сергій Казанський.

Будинок на Пластовій, додає, має суттєві проблеми з дахом, стінами й підвалом і вони потребують невідкладного вирішення.

У ЦНАПі вимагають починати усю процедуру реєстрації спочатку, а це, каже Сергій Казанський, щонайменше іще місяць втраченого часу.

"Ми повертаємося до того, що у нас закон – як дишло. До якого чоловіка попадеш, один посадить, інший помилує. Треба знайти константу, яка не буде створювати оці прецеденти. Я хочу зрозуміти систему, хочу зрозуміти, чому раніше цього ніхто не вимагав, а зараз вимагають", – обурюється чоловік.

Позиція Ради голів ОСББ

За словами очільниці Ради голів ОСББ м. Рівне Галини Похильчук, скарги на рішення ЦНАПів останнім часом стали значно частішими. Причини відмов, на її думку, у більшості випадків – надумані. Саме таким вона вважає і рішення щодо будинку на Пластовій,3.

У Рівному ЦНАП відмовився реєструвати ОСББ через старий зразок протоколуСуспільне Рівне

"Реєстратор наголосив на статті 10-й саме "Закону України про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Саме для 10-ї статті цього закону Мінрегіон передбачив своїм наказом зразок протоколу і цей протокол передбачає голосування "за", "проти" і "утримався". Відношення до Закону України, який регламентує утворення ОСББ і порядок проведення установчих зборів, цей протокол не має", – пояснює Галина Похильчук.

Позиція ЦНАПу

У рівненському Центрі надання адмінпослуг не заперечують, що раніше реєстрували ОСББ за протоколами без графи "утримався". Кажуть, усі вони вважатимуться дійсними, допоки не будуть оскаржені.

Нові вимоги до оформлення ввели після прецеденту, коли на початку року у Києві рішення про створення нового ОСББ скасували саме на підставі того, що поданий протокол не мав графи "утримався", – роз'яснює державна реєстраторка Лілія Демчук.

У Рівному ЦНАП відмовився реєструвати ОСББ через старий зразок протоколуСуспільне Рівне

"У себе на сайті вже давно розмістили зразки протоколу типового із зазначенням "за", "проти" і "утримався", і листів письмового опитування із зазначенням "за", "проти", "утримався". Біда в тому, що наші заявники не дивляться наш сайт, а беруть десь зразки опитування, де просто "за" і "проти", – каже вона.

Щоб іншим не починати процедуру реєстрації ОСББ заново, Лілія Демчук радить попередньо прийти на консультацію у ЦНАП. Вони безкоштовні й дозволять убезпечитися від можливих оскаржень у майбутньому.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди