З січня закарпатці отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за доставку

З січня закарпатці отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за доставку

З січня закарпатці отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за доставку Оригінальне

З січня закарпатці отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Про це повідомила комерційна директорка «Закарпатгазу» Юлія Соколова. За її словами, вартість доставки газу для закарпатців становитиме гривня 25 копійок

Ужгородка Ганна Динис опалює помешкання газом. Розповідає: вже отримала повідомлення про окремі рахунки за газ і його доставку.

ГАННА ДИНИС, опалює помешкання газом

«Чекаємо 2 платіжки. Чи вони будуть приходити разом, чи ні, ми не знаємо. Ці платіжки дуже пізно приходять. У кінці місяця, як правило, не знаю, чому саме в останню чергу. З цими двома платіжками ми йдемо і платимо додатково за кожну квитанцію. Залежно, хто де платить, чи у банку, чи на пошті. Але за окрему квитанцію ще виплачуй».

За спожитий газ закарпатці платитимуть «Закарпатгаззбуту», за доставку газу - товариству «Закарпатгаз», каже комерційнийна директорка Юлія Соколова. Розмір плати за доставку розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від споживання газу впродовж минулого року. Це період часу з 31 вересня 2018-го до 1 жовтня 2019 року.

ЮЛІЯ СОКОЛОВА, комерційнийна директорка АТ «Закарпатгаз»

«Цей спожитий обсяг сумується і ділиться на 12 календарних місяців. Ми отримаємо 12 рівних часток і кожна з цих часток множиться на діючий тариф. Таким чином, ми отримуємо рівномірну суму для щомісячної оплати. З 1 січня тариф на послугу з розподілу природнього газу АТ «Закарпатгаз» складає 1 гривня 25 копійок».

За словами Юлії Соколової, якщо в минулому році ви споживали в середньому 100 кубів газу в місяць, то протягом наступного року щомісяця платитимете за його доставку 125 гривень, незважаючи на те, чи користуєтеся ви ним, чи ні.

ЛЮБОВ МУНТЯН, прийшла платити за газ

Переклад з російської

«До смерті матері, я приїжджала до батьків і жила в них. Тобто тоді я б мала оплачувати за доставку газу, хоча ним не користувалася кілька місяців. Так що я думаю, що це не дуже хороший варіант».

Яким чином нараховуватиметься субсидія за доставку газу, поки невідомо, розповідає директор департаменту праці та соцзахисту населення ужгородської міської ради Андрій Біксей.

АНДРІЙ БІКСЕЙ, директор департаменту соцзахисту населення міської ради

«Ми ще офіційно не бачили ніякої інформації. Коли нас повідомляють про зміну тарифу, ми у 3-х місячний термін проводимо перерахунки. Будемо дивитися, що там є, бо там також нюанси. Якщо там розбито транспортування і газопостачання, то за сам газ можемо відшкодовувати, але питання, що з транспортуванням робити».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди