У селищі Нове не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького

У селищі Нове не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького

У селищі Нове не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького undefined

У селищі Нове не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького. Депутати зібрались на засідання сесії - з двадцяти шести прийшли чотирнадцять. Це достатня кількість для проведення голосування – розповів Суспільному селищний голова Сергій Денисенко. Рішення селищної ради мало стати завершальним у процедурі створення громади.

Після ухвалення рішення селищною радою депутати міської ради повинні були ухвалити своє рішення - і воно було б остаточним. Після цього громада вважалась би створеною – розповіла Суспільному начальниця міського юридичного управління Марина Смаглюк.

На засіданні депутат Юрій Прадунець просив внести до проєкту рішення зміни– змінити в тексті рік – з 2019 на 2020. Пропозиція депутата Олега Клепацького – внести у проєкт рішення дату приєднання 28 лютого. Жителі селища, які прийшли на засідання сесії вимагали ухвалити рішення без внесення змін.

"Остання ця процедура – ухвалення рішення, і у нас відбувається об'єднання. Після цього рішення своє рішення ухвалює міська рада, і селищні депутати повинні саморозпуститися. Вони цього не хочуть, бо у них ще невирішені земельні питання" - вважає жителька селища Нове Алла Свінціцька.

Депутат Олег Клепацький свою позицію пояснює так:

"Бюджет і програми по капітальному будівництву, це такі програми, які мають прийти до якогось логічного затвердження, то нам і треба цей термін – півтора місяці, для врахування всіх поправок".

Жителька селища Нове Ірина Дракова каже:

"У них не повністю оформлені документу на землю, розумієте? А якщо ми зараз перейдемо до міста, їм прийдеться цю процедуру зробити по іншому. Немає проблем, а вони ці проблеми створюють".

Олег Клепацький жителям відповідає так:

"В мене є дійсно власність, на яку я написав заяву, що я хочу у держави викупити цю власність - землю під цією власністю. Маю конституційне право , що в місті, що тут, як кожен громадянин".

Суперечку коментує начальниця міського юридичного управління Марина Смаглюк:

"Депутати новенської селищної ради намагаються внести поправки до раніше ними ж прийнятого рішення. Як на мене, ці поправки є незаконними. Дуже складний процес, підміняються поняття, ці поправки всі дублюються законом, я не розумію, чому сьогодні така актуальна тема їх внесення. Висновок – вони відкладають під будь-яким приводом процес приєднання".

Заступник голови селищної ради з юридичних питань Вадим Масленников каже:

"Згідно закону про місцеву раду депутати дійсно можуть вносити і пропонувати поправки, заборонити це їм, на жаль, ніхто не може . Але що буде з цим рішенням, навіть якщо воно буде прийняте з поправками, я навіть не знаю. Я на це питання не можу відповісти – чи буде воно дійсне, чи ні. Але в деяких містах, які також приєднувались до міст обласного значення також приймалися поправки, і зараз це ОТГ".

Тривало засідання три години. О 17-й селищний голова оголосив перерву.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди