Бюджет-2021: "Голос" звинувачує уряд у скороченні видатків на освіту й збільшенні на ОПУ

Бюджет-2021: "Голос" звинувачує уряд у скороченні видатків на освіту й збільшенні на ОПУ

Бюджет-2021: "Голос" звинувачує уряд у скороченні видатків на освіту й збільшенні на ОПУ
Колаж, Суспільне

У фракції "Голос" заявили, що у доопрацьованому Держбюджеті-2021, який уряд схвалив до другого читання, скоротили видатки на освіту, проте збільшили фінансування на утримання Офісу президента.

Про це повідомив перший заступник голови фінансового комітету Ради й нардеп "Голосу" Ярослав Железняк, інформує пресцентр політсили.

"З ключового - у бюджеті скоротили дефіцит майже на 30 мільярдів гривень. Однак незрозуміло, як збільшуватимуть надходження та чому скорочують видатки на Міністерство освіти та розвиток регіонів, але на Офіс президента видатки збільшують на 33%", - йдеться у повідомленні політсили.

За словами Железняка, видатки на Офіс президента збільшили на 33%.

"Чи правильно закладати скорочення 4 мільярдів на Міносвіти, майже 5 мільярдів на розвиток регіонів, майже на 2 мільярди - на економічні міністерства? І водночас збільшувати видатки на президента. Бо попри обіцянки і голови ОП, і міністра фінансів, у бюджеті залишили підвищення видатків на ОП на 33%", - підкреслив він.

Також нардеп додав, що у проєкті бюджету не збігаються деякі цифри.

"Яким чином уряд хоче збільшити надходження у держбюджет майже на 21 мільярд гривень? Чи не закладені там гроші, яких насправді ніколи не буде? Як уряд любив закладати в цьому році надходження від великої приватизації чи боротьби з тіньовим бізнесом", - уточнив заступник голови фінансового комітету Ради.

Що відомо

  • На засіданні 26 листопада уряд схвалив проєкт Державного бюджету-2021 до другого читання у Верховній раді. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов утримався під час голосування.
  • За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, у допрацьованому бюджеті передбачено доходи у сумі 1 трильйон 92 мільярди гривень, а видатки — у сумі 1 трильйон 328 мільярдів гривень. Не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас підвищується фінансування соціальної сфери, медицини, а також надається підтримка підприємцям, які постраждали від пандемії.
  • 27 листопада доопрацьований до другого читання проєкт Державного бюджету на наступний рік надійшов на розгляд Верховної ради, але текст документу поки що відсутній на сайті.
На початок