На фотовиставці в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї Ігор Марценюк представив 30 світлин

На фотовиставці в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї Ігор Марценюк представив 30 світлин

На фотовиставці в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї Ігор Марценюк представив 30 світлин Оригінальна

Десятого січня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття першої персональної фотовиставки Ігоря Марценюка - "Пейзаж: чотири сезони в об’єктиві".

На виставці представлені 30 світлин, створені Ігорем Марценюком протягом чотирьох років. Сам автор виставки - кандидат біологічних наук одного з вишів міста. Фотографувати для науковця - хобі. Говорить, що основна мета експозиції - екологічне просвітництво.

Автор виставки Ігор Марценюк розповідає: "Якщо людина погляне на природу через об’єктив фотоапарату, то вона зрозуміє і своє місце в довкіллі, і, скажімо так, проникнеться ідеєю раціонального використання, і раціонального управління, і співіснування в природі".

На фотознімках пейзажі ландшафтів України: Карпатські гори, краєвиди південного степу, річки Миколаївщини. Надихають, - говорить фотохудожник, - світанки, родина та роботи інших фотомитців.

Ігор Марценюк говорить: "У планах продовжувати займатися улюбленою справою, показувати свої роботи якомога ширшому колу поціновувачів, налагоджувати ширшу співпрацю з закладами освіти: школами, університетами. Сподіваюсь, що через жанр фотомистецтва ми зможемо донести ідею як раціонального природокористування, так і раціонального, і біологічного землеробства в тому числі".

Заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський каже: "Мені, як людині, яка трошки була задіяна в туризмі, було дуже тепло побачити знайомі краєвиди Гарду. Так як я буваю в цій місцині переважно у весняно-літній період, то побачити зимовий пейзаж мені було надзвичайно приємно. Тому я хочу персонально подякувати від себе Вам за Вашу працю, на згадку подарувати наш альбом, виданий до 100-річчя музею".

Відвідувачка виставки та колега Ігоря Марценюка Антоніна Дробітько говорить, що півтора року дивилась його фотографії в мережі Фейсбук.

"Дивилися ці роботи, коментували, нам всім дуже подобалося, і пропонували в коментарях створити фотовиставку. Можливо, то були несерйозні коментарі, але роботи були, дійсно, того варті. Вони передавали красу України, нашого південного краю, Миколаївщини. Такі виставки, я думаю, будуть традиційними. Хотілося б, щоб ці виставки були на рівні Києва, на рівні Європейському. Щоб красу, неперевершену красу нашої Миколаївщини побачив весь світ", - каже Антоніна Дробітько.

Виставка діятиме в обласному краєзнавчому музеї до 31 березня.

Авторка: Катерина Максименко, оператор: Василь Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди