У Мінекономіки розповіли про підтримку бізнесу. Які галузі в пріорітеті

У Мінекономіки розповіли про підтримку бізнесу. Які галузі в пріорітеті

Ексклюзивно
У Мінекономіки розповіли про підтримку бізнесу. Які галузі в пріорітеті pixabay

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романішин в ефірі Українського радіо розповів про те, як уряд планує залучати інвесторів з-за кордону та підтримувати український бізнес.

Про бюджет-2021 і підтримку бізнесу

Олександр Романішин повідомив, що Мінекономіки наполягатиме на закріпленні в бюджеті України на 2021 рік фінансових інструментів для підтримки бізнесу

"Зараз бюджет на наступний рік ще не затверджено, ідуть переговори. Хоч це питання Мінфіну, Мінекономіки долучено. У моїй зоні відповідальності знаходиться питання експорту. І ми робимо все, аби інструменти підтримки українського бізнесу були закладені у бюджеті, щоб ми мали мультиплікаційний ефект від державної участі в таких програмах, щоб бізнес розвивався", – розповів заступник міністра.

Про коронакризу та експорт

Олександр Романішин переконаний, що попри популярність протекціоністських заходів в часи коронавірусної кризи, український експорт збереже позиції.

"Ми змогли перелаштуватися, хоча, ланцюги поставок у світі дуже сильно помінялися. Багато країн включили важелі протекціонізму, і не так просто українській продукції потрапити на зовнішній ринок. Нас там не чекають, бо намагаються підтримувати свій свого. Але нині в ЄС Україна — лідер з експорту органічних продуктів, а це галузь з високою доданою вартістю. Ми зайняли у світі потужні позиції в цій галузі", – зауважив посадовець.

Про український виробничий потенціал

"В Україні недостатньо фабрик і заводів, які роблять глибинну переробку. В ЄС зараз створюють індустріальні парки, їх біля 50, деякі працюють успішно, і це база для релокалізації виробничих потужностей з азійського регіону ближче до Східної Європи. Ми зараз конкуруємо з Болгарією, Румунією, Польщею за те, щоб розмістити в Україні такі виробничі потужності. Це робочі місця, доходи в бюджет, успішні підприємства, щасливе суспільство. Для нас це стратегічно важливе завдання виграти цю конкуренцію. Це не просто вузька галузь, це сильна база для прориву і нарощування економічної міцності", – розповів Олександр Романішин.

Про державну підтримку інвесторів

Заступник міністра економіки переконаний, що підтримка державою галузей економіки з високою доданою вартістю є критично важливою.

"У Польщі, якщо ти розміщуєш виробництво, ти отримуєш податкові канікули, компенсацію. Ми ж не мали таких інструментів. Зараз у нас в першому читанні вже пройшов законопроєкт про державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями. Це означає, що інвестиції понад 20 мільйонів євро можуть отримати 30% компенсації. напрямки: це інфраструктура, високі технології, освіта. Ми підтримуємо галузі з високою доданою вартістю. Головні напрямки – це інфраструктура, високі технології, освіта. Ми підтримуємо галузі з високою доданою вартістю"

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди