Невигадана історія: у кінопрокат вийшла документальна стрічка про Донбас

Невигадана історія: у кінопрокат вийшла документальна стрічка про Донбас

Невигадана історія: у кінопрокат вийшла документальна стрічка про Донбас Суспільне Донбас

З 26 листопада в національний кінопрокат вийшла документальна стрічка "Земля блакитна, ніби апельсин" української режисерки Ірини Цілик. Історію звичайної родини із Красногорівки, що на Донеччині, вже переглянули у США та Європі. Допрем’єрні покази фільму відбулись у Києві та Львові.

Це невигадана історія родини з Донбасу. Ганні — 36, вона сама виховує чотирьох дітей. В "сірій зоні" вони живуть 6 років. У вільний час знімають фільм про своє життя, попри щоденні обстріли.

Знімали стрічку протягом 2 років у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому та Києві. Проєкт став переможцем конкурсного відбору Держкіно й отримав половину бюджету. Це близько 3 мільйонів гривень.

Невигадана історія: у кінопрокат вийшла документальна стрічка про ДонбасСуспільне Донбас

Історія родини з Донбасу, яка живе в "сірій зоні"

"Фільм вийшов дуже життєствердним. Цим він, можливо, відрізняється від багатьох стрічок про цю російсько-українську війну", — розповідає режисерка Ірина Цілик.

"Земля блакитна, ніби апельсин" — україно-литовський фільм, який до виходу в прокат отримав 17 міжнародних премій. Триває він понад годину.

Міжнародна прем’єра стрічки відбулась на американському фестивалі "Sundance Film Festival" цьогоріч у січні. Там вона отримала нагороду за кращу режисуру у категорії світової документалістики.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше