У Запоріжжі відбувся релігійний форум. Серед іншого - говорили про герб

У Запоріжжі відбувся релігійний форум. Серед іншого - говорили про герб

У Запоріжжі відбувся релігійний форум. Серед іншого - говорили про герб

Міжконфесійний форум із нагоди 155-ої річниці з дня народження Митрополита української греко-католицької церкви Андрія Шептицького відбувся у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї 26 листопада.

Участь взяли представники духівництва, науковці, підприємці та громадські діячі з різних міст України.

Хто такий Андрій Шептицький

Учасники форуму обговорили особливість вчення Митрополита Андрія Шептицького, де він закликав до "множення елементів єдності й усування елементів роздору у суспільстві". Це Шептицький виклав у історичній праці "Рідна Хата".

Андрій Шептицький зробив вагомий внесок у розбудову української греко-католицької церкви, меценатства, політичних досягнень та соціально-економічних ініціатив.

У Запоріжжі відбувся релігійний форум. Серед іншого - говорили про герб

"Він створив великий кооперативний рух, наприклад, майже 2000 кооперативів, де були організовані громади, в яких брали участь майже 1,5 мільйони людей. Заснував земельні, промислові банки, іноваційні фонди, нафтову унію і нафтові союзи, і ці кошти спрямовував на розвиток освіти, культури, підтримки митців, талановитої молоді", - каже Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки, президент Академії етики та економіки, доцент Григоріанського університету у Римі.

Походження малого герба України

У форумі взяв участь доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов – автор теорії про походження малого герба України з поєднання двох символів раннього християнства: якоря та хреста. Зображення тризуба з хрестом посередині було на монетах епохи Володимира Великого та Ярослава Мудрого. А у 1941-му році про необхідність позначення на державному гербі України християнського символу - хреста – говорив Андрій Шептицький, - повідомив науковець.

"Прямо писав, що вже одного разу українські політики і державники не створили державу у 1917-1920-му роках, тому що робили її соціалісти, а вони всі – атеісти. Робили без Бога. І він вказував, що, якщо на гербі України не з’явиться такий хрест, то не буде й держави", - каже Георгій Шаповалов.

Цьогоріч, разом із командою однодумців, Георгій Шаповалов працював над ескізом великого герба України. Презентував його на національному конкурсі, де обирали кращий проєкт головного символу української державності.

"От ми і запропонували у великий герб України внести, врешті-решт, хрест на центральний зуб нашого малого герба. І буде малий герб таким, яким його затвердив свого часу Грушевський із компанією, яка його підтримала. І хай буде, бо він уже, дійсно, пройшов дуже великий шлях. А з хрестом має бути великий герб, і ми таким чином станемо знову християнською державою", - сказав Георгій Шаповалов.

Що відомо

  • Верховна Рада України оголосила 2020-тий роком Митрополита української греко-католицької церкви Андрія Шептицького.
  • 25 серпня Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.
  • Міністерство культури обрало два ескізи Великого Герба. На основі одного з них буде створено великий Державний герб України.
  • Третє місце посів ескіз створений геральдистом Іваном Турецьким, Дмитром Дубілетом і групою авторів з креативної агенції Banda.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди