Вихованці Центру для дітей з інвалідністю шиють маски, щоб спонукати суспільство до благодійності

Вихованці Центру для дітей з інвалідністю шиють маски, щоб спонукати суспільство до благодійності

Вихованці Центру для дітей з інвалідністю шиють маски, щоб спонукати суспільство до благодійності
Суспільне: Кропивницький

Маски з візерунками та зображенням казкових героїв шиють вихованці та працівники реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю у Кропивницькому. Маски продають. За виручені гроші хочуть купити обладнання для розвитку дітей, – розповіла директорка Лілія Місюня.

У Центрі готуються до Дня добрих справ, який називається "Щедрий вівторок". "Ми збираємо гроші за пошиті маски і формуємо у інших культуру благодійності. Фінансують нас дуже гарно. Але ми хочемо залучити суспільство до благодійності", – говорить директорка.

Вчителька трудового навчання Тетяна Васильєва говорить, що під час виготовлення масок діти розвивають навички координації рухів, дрібної моторики та потрібні вміння у майбутньому: "Це різання, пришивання. Ми їх залучаємо на види діяльності, які вони можуть зробити. Але, звісно, корекція з нашої сторони".

Для пошиття масок використовують бавовну. Тканину приносять з дому працівники центру. Пошили 35 масок. "Відшиваємо у вільний час, після роботи. Бо робота з дітьми вимагає багато часу. Часу не шкода, входиш в такий азарт, що хочеться ще виготовляти", – розповіла вчителька.

За виручені гроші від масок планують закупити нову сенсорну доріжку. Та, що є у Центрі, застаріла, – сказала психологиня Центру Юлія Довженко: "Нова доріжка буде ускладнювати для дітей завдання, ці дітки вже звикли до старої, і добре виконують вправи".

Сенсорна доріжка допомагає дітям досліджувати світ. "Вона розвиває тактильну систему, дітки все досліджують на дотик", – говорить психологиня.

Сенсорний килим коштує від тисячі гривень, каже директорка Центру Лілія Місюня. Пошитих масок продали на півтори тисячі. "У нас збільшився попит і, можливо, ми вторгуємо більше коштів, то ще купимо спеціальні сходи, щоб діти вчилися ходити сходами. І якщо залишуться гроші, плануємо купити швейну машинку", – сказала директорка.

Реабілітаційний центр перебуває на балансі міської ради. Щорічно отримує три мільйони 700 тисяч гривень. Цього на роботу центру вистачає, – говорить Лілія Місюня.

Шитимуть та продаватимуть маски до першого грудня.

Що відомо

"Щедрий вівторок" – всесвітня ініціатива, яка виникла у Сполучених Штатах Америки у 2012 році. Її мета – спонукати людей робити благодійні справи. Відзначають день щорічно у наступний вівторок після американського свята Дня подяки. Цього року Щедрий вівторок припадає на 1 грудня. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році 154-ю.

Читайте також

На початок