У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 80% чоловіків та 20% жінок

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 80% чоловіків та 20% жінок

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 80% чоловіків та 20% жінок Суспільне Тернопіль

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 64 депутати, з яких 80% чоловіків та 20% жінок. Про це в інформаційно-аналітичній програмі "Сьогодні. Головне" розповів директор Центру суспільних досліджень "ПОЛІС" Ігор Процик.

За його словами, серед депутатів облради – 51 чоловік та 13 жінок.

"За гендерними ознаками обласна рада не є збалансованою. За виборчим кодексом України, у виборчих списках місцевих організацій політичних партій має бути так звана сорокавідсоткова квота. По три жінки бачимо у фракціях "Свободи", "Європейської солідарності", "Батьківщини", по одній жінці в "Слузі народу" і "Довірі". У відсотковому відношенні найбільше жінок у партії "Батьківщина" – це 38%. Чоловіків найбільше у фракції "Європейська солідарність" – 14, найменше – у "Батьківщині" і "Довірі". На жаль, представництво жінок є не дуже значним", – каже Процик.

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання 80% чоловіків та 20% жінокІгор Процик

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання 80% чоловіків та 20% жінок

"Щодо вікових характеристик. 11% депутатів – віком до 35 років. Найбільше їх у партії "Свобода" (5 депутатів), жодного депутата із цієї вікової категорії немає у "Європейській солідарності", "Слузі народу", "За майбутнє", "Довірі". У віковій категорії 36 – 50 років є 40 депутатів або 63%. З цієї вікової категорії найбільше депутатів у "Європейській солідарності". У віковій категорії від 51 року є 17 депутатів, найбільше у "Європейській солідарності" і "Батьківщині", – розповів Процик.

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 80% чоловіків та 20% жінокСуспільне Тернопіль

У Тернопільській обласній раді сьомого скликання – 80% чоловіків та 20% жінок

Наймолодшим депутатом Тернопільської обласної ради є Василь Чашка, обраний від місцевої організації партії "Свобода", якому 25 років, а найстаршим депутатом обласної ради є Любомир Білик , обраний від партії "Європейська солідарність", якому 67 років.

Процик каже, що серед 64 депутатів новообраної Тернопільської обласної ради 7 скликання, 20 депутатів були попереднього, 6 скликання Тернопільської обласної ради, тобто майже третина депутатів. Зокрема найбільше переобралось депутатів від місцевих організацій партій "Європейська солідарність" та "Свобода" – по 7 депутатів, а також 3 депутати від "Батьківщини", ще троє депутатів попереднього скликання були представниками інших партій. Також серед новообраних депутатів є депутати попередніх скликань обласної ради та депутати і голови інших місцевих рад.

Нагадаємо, перша сесія облради сьомого скликання відбулася 25 листопада. Обласну раду сьомого скликання очолив Михайло Головко. Його кандидатуру підтримали 38 депутатів, решта 24 депутати не голосували.

Що відомо

  • Михайло Головко очолив Тернопільську обласну раду.
  • Розпочалась перша сесія Тернопільської обласної ради сьомого скликання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди