Велика спадщина Сумщини: світ побачив новий том, присвячений прозі до ХХ-го сторіччя

Велика спадщина Сумщини: світ побачив новий том, присвячений прозі до ХХ-го сторіччя

Велика спадщина Сумщини: світ побачив новий том, присвячений прозі до ХХ-го сторіччя Суспільне Суми

Автори презентували четвертий том книги "Велика спадщина Сумщини". Нове видання з серії присвячене прозі до ХХ-го сторіччя.

До цієї збірки увійшли 32 автори, які жили від XVII до XX сторіччя і так чи інакше були пов’язані з Сумщиною. Серед них: Григорій Сковорода та Микола Хвильовий, Пантелеймон Куліш та Леся Українка, Олександр Олесь та Остап Вишня. Упорядники намагались показати, як саме писали прозаїки.

"Ми зібрали в текстах, вперше в текстах. Не в іменах, а текстах Багатство Сумщини. Ця книжка є концептуальною. Це своєрідний колективний портрет письменства в цілому", – резюмує укладач книги Юрій П’ятаченко.

Велика спадщина Сумщини: в СумДУ презентували новий том присвячений прозі до ХХ-го сторіччяСуспільне Суми

"Ідучи від академічного тексту, від авторського тексту, ми прагнули показати, як писав, наприклад, Пантелеймон Куліш свого часу, а не так, як пізніше було спрощено для школи, для масового читача", – розповідає Юрій П’ятаченко.

Ще один укладач книги Олександр Вертіль розповів, що було найскладнішим під час роботи над виданням.

"Жодна область не йде у жодне порівняння із Сумською. Це дуже багатющий край на літературні таланти. І поезія, і проза, і драма, і гумор – усі жанри представлені. Шістнадцяте, сімнадцяти сторіччя. Від "Слова о полку Ігоревім" і до наших днів. Трудність була одна – відібрати найбільш якісний продукт, найбільш класичний, той, який відповідає кращим зразкам української національної літератури", – розповідає Олександр Вертіль.

Друкувало книгу сумське видавництво "Університетська книга". Наклад у 800 примірників обійшовся у 199 тисяч гривень. До цього у серії "Велика спадщина Сумщини" видали три книги. Планують видати щонайменше ще три томи.

"П’ята книга буде – проза ХХ-го сторіччя. Далі ми плануємо музеї, тому, що у нас дуже величні музеї та історія. Також може бути окрема книга присвячена природним паркам і заповідникам. Окрема книга "Театр. Музика. Кіно", окрема книга "Видатні постаті", – говорить директор видавництва Родіон Кочубей.

Велика спадщина Сумщини: в СумДУ презентували новий том присвячений прозі до ХХ-го сторіччяСуспільне Суми

Замовник видання – обласна адміністрація. За словами директорки департаменту культури та інформполітики, крім "книжного" варіанту буде також онлайн-версія.

"Ми переходимо в інформаційний простір. Книговидання, фахова книга у нас є. Але ми ще намагаємось зробити все для того, щоб ці видання, всі чотири томи були оцифровані і представлені у відкритому інтернет просторі", – розповідає про плани директорка обласного департаменту культури Любов Карпенко.

700 примірників четверного тому "Велика спадщина Сумщини" передадуть бібліотекам і школам, ще 100 екземплярів вперше можна бути придбати у торговельній мережі.

Що відомо

  • Перша книга з серії "Велика спадщина Сумщини" – "Образотворче мистецтво". Її видали ще у 2017 році. Це, за словами голови Сумської обласної спілки художників України Івана Гапоченко, перша і єдина на стільки повна книга про художників та їх творчість на Сумщині. Видання розділене на дві частини: спадщина а сучасність. Тобто в першій частині йдеться про відомих митців, які творили у XVI - XX сторіччях, а друга про сучасників.
  • Друга збірка – "Поезія". До книги увійшли біографії та вірші вісімдесяти одного поета Сумщини. Цю книгу, на відміну від першої, яку замовила обласна Спілка художників, зробили на замовлення Сумської обласної ради.
  • Третя видана книга – "Краєзнавство". До збірки увійшли роботи про Сумщину істориків, краєзнавців, археологів та етнографів. Частина книги – це автори минулого, інша частина – сучасні науковці.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди