У Запорізькій області продовжують впроваджувати послугу «соціальне таксі»

У Запорізькій області продовжують впроваджувати послугу «соціальне таксі»

У Запорізькій області продовжують впроваджувати послугу «соціальне таксі» undefined

Послугу «соціального таксі» запровадили сьогодні у Широківській об’єднаній територіальній громаді. Скористатися нею безкоштовно можуть особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення, які цього потребують. Нині таких у громаді 45, 30-ть із них уже подали заявки на користування «соціальним таксі».

У Запорізькій області продовжують впроваджувати послугу «соціальне таксі»

З послугою «соціальне таксі» однією з перших у Широківській громаді знайомиться родина Наздравецьких. Майбутній пасажир Єгор називає авто «класним». Найбільше йому подобається підйомник.

«Коли залишаєшся з проблемами один на один – треба бігти когось просить. Шукати, хто зможе. Хто схоче повезти там, поможіть… А так я звернуся у службу. І як треба буде нам поїхати на консультацію, в лікарню, чи обласну лікарню – сядемо і поїдемо», - розповідає мати Єгора, Олена Наздравецька.

мати Єгора, Олена Наздравецькаundefined

мати Єгора, Олена Наздравецька

Спеціально обладнаний мікроавтобус придбали за кошти державного бюджету – 1 мільйон 58 тисяч гривень - у рамках урядової програми «Заходи з соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб із інвалідністю». Сьогодні його передали «Центру соціальних послуг Широківської громади».

«Цей автомобіль дозволяє перевозити двох людей на візках і трьох супроводжувачів. Також автомобіль обладнаний всіма системами безпеки. Оснащений додатковими вогнегасниками та аптечками», - каже начальник відділення натуральної допомоги «Центру соціальних послуг Широківської громади» Дмитро Лук’яненко.

начальник відділення натуральної допомоги «Центру соціальних послуг Широківської громади» Дмитро Лук’яненко

начальник відділення натуральної допомоги «Центру соціальних послуг Широківської громади» Дмитро Лук’яненко

Мікроавтобус укомплектований пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом, і перехідним містком для зручності. Основні технічні параметри відповідають директивам безпеки Євросоюзу. Це другий такий автомобіль у Запорізькій області. Перший працює у Приморську.

«Два авто таких – це замало. Але сусіди, за певних методів регулювання, юридичних, я думаю, що вони будуть користуватися цим автомобілем» 03.15 скл. 00.25 «Сьогодні в області у нас мешкає майже 27 тисяч осіб із інвалідністю. І серед них майже тисяча осіб, які пересуваються за допомогою крісел колісних», - зазначає заступниця директора соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Роззуваєва.

заступниця директора соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Роззуваєваundefined

заступниця директора соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Роззуваєва

Готувати проєктну документацію на це авто розпочали наприкінці 2017-го року. Після конкурсного відбору «Соціальне таксі» мали нагоду отримати тільки об*єднані територіальні громади. Широківська «обійшла» чимало конкурентів. Перший рейс «соціальне таксі» у Широківській громаді здійснить 16-го січня, коли будуть готові всі необхідні папери.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди