Нацбанк випустив першу вертикальну банкноту: кому вона присвячена

Нацбанк випустив першу вертикальну банкноту: кому вона присвячена

Нацбанк випустив першу вертикальну банкноту: кому вона присвячена

Національний банк випустив нову сувенірну банкноту з вертикальним дизайном, присвячену першому українському космонавту та Герою України Леоніду Каденюку.

Як повідомляється на сайті НБУ, банкнота “Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України” є першою українською сувенірною банкнотою з вертикальним дизайном. 

Перша українська вертикальна сувенірна банкнота присвячена Леоніду КаденюкуНБУ

Перша українська вертикальна сувенірна банкнота присвячена Леоніду Каденюку

На лицьовому боці банкноти зображено портрет Леоніда Каденюка, над яким міститься напис "Перший космонавт України" та логотип Державного космічного агентства. Основним зображенням зворотного боку є космічний корабель "Колумбія" на тлі планет Сонячної системи.

"Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього)", – зазначається у повідомленні.

Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком – зображенням земної кулі з материками. Її віддруковано за допомогою офсетного, інтагліо, трафаретного та високого способів друку з використанням захищених фарб. Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Банкноту надрукували накладом 50 тисяч штук. Її можна буде придбати в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів. Як наголосили в Нацбанку, нова сувенірна банкнота не є платіжним засобом.

Що відомо

  • Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету, присвячену українському нейрохірургу та науковцю Андрію Ромоданову.
  • Раніше НБУ випустив пам'ятну монету "Державна прикордонна служба України" номіналом 10 гривень.
  • Нацбанк ввів у обіг пам'ятну монету "Передова" до Дня захисника України.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше