З державної у комунальну власність - 10 ОТГ на Херсонщині передали акти на землі

З державної у комунальну власність - 10 ОТГ на Херсонщині передали акти на землі

З державної у комунальну власність - 10 ОТГ на Херсонщині передали акти на землі Суспільне Херсон

З державної у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. 10 ОТГ передали акти на землі, розташовані за межами населених пунктів. Як використовуватимуть ділянки - з’ясовувало Суспільне.

Музиківська об’єднана територіальна громада у власність отримала майже 47 га землі, це не перша передача з державної у комунальну власність, розказує начальниця відділу земельних відносин Музиківської ОТГ Альона Мельниченко. Земельна ділянка найближчим часом буде передана у оренду громадянам для випасання худоби. Раніше ця земля так і використовувалася, потім сплив строк оренди. Наразі загального пасовища в ОТГ немає, тому худобу випасають будь де, - каже Альона Мельниченко:

"Для нас це – шанс розпоряджатися землями на власний розсуд: віддавати під найвигіднішу орендну ставку в оренду, роздавати громадянам, отримувати земельний податок, наповнювати бюджет. Вже отримали близько 1200 га землі. Ці земельні ділянки були передані у власність для ведення особистого селянського господарства військовим АТО, також працівникам соціальної галузі, частина значна була вже в оренді, зараз ми тільки готуємо додаткові угоди і перереєстровуємо орендодавців на Музиківську ОТГ і продовжуємо отримувати орендну плату, також переглядаємо ставки орендної плати для того, щоб збільшилися надходження до бюджету".

Начальник обласного управління Держгеокадастру Олександр Паливода говорить, що землі ОТГ передадуть до кінця 2020 року. Щотижня 10 об’єднаних територіальних громад отримуватимуть акти:

"Плануємо до кінця року завершити повну передачу земель сільського призначення нашим об’єднаним територіальним громадам, це дасть їм можливість якось планувати свій бюджет, залучати інвесторів, роздавати на запити, які вони мають від військовослужбовців, тому це, я вважаю, історична подія, землю повернули громадам. Зараз ще триває інвентаризація, якщо під час інвентаризації будуть виявлені ще ділянки, які не проінвентаризовані раніше, то ці землі до кінця року цим ОТГ будуть передані".

З державної у комунальну власність - 10 ОТГ на Херсонщині передали акти на земліСуспільне Херсон

Заступник голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій говорить, що управляти ресурсами люди повинні на місцях, тому що саме там знають, як ними керувати, куди потрібно використовувати кошти, тому це дійсно історичний момент.

З державної у комунальну власність - 10 ОТГ на Херсонщині передали акти на земліСуспільне Херсон

Голова Чулаківської ОТГ Олександр Мусієнко розповів, що земля у власності громади дасть змогу наповнювати місцевий бюджет:

"Нарешті люди на місцях і ми як представники громади будемо мати можливість розпоряджатися своїми землями і отримувати земельний податок, тому що до цього часу, на жаль, була така тенденція, що сільські ради розпоряджалися землями у межах населеного пункту, за межами населеного пункту розпоряджалася держава і за цей час, чесно кажучи, багато земель сільські ради втратили".

Аліна Олефір, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди