З переходом на дистанційну освіту кількість порушень мовного закону зросла – омбудсман

З переходом на дистанційну освіту кількість порушень мовного закону зросла – омбудсман

З переходом на дистанційну освіту кількість порушень мовного закону зросла – омбудсман Пресслужба партії "Народний фронт"

Секретаріат уповноваженого з захисту державної мови отримує більше скарг на порушення мовного закону у закладах освіти через перехід на дистанційну освіту.

Про це повідомив уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь.

"На жаль, із переходом більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання, кількість таких випадків і форм самих порушень вражає. Це пов'язано як із відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними, науково-педагогічними працівниками адміністраціями закладів освіти, так і свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства", – розповів Кремінь.

За даними мовного омбудсмена, зростання кількості порушень мовного закону пов'язана з відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними, науково-педагогічними працівниками адміністраціями закладів освіти, а також свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства.

Крім того, мовний омбудсмен відзначив проблему з наданням освіти українською жестовою мовою.

"На жаль, сьогодні більшість педагогічних та соціальних працівників на недостатньому рівні володіють українською жестовою мовою. Тому розвиток української жестової мови, створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху в навчальному процесі, повне забезпечення сучасними навчально-методичними, дидактичними матеріалами, як це визначено чинним законодавством, гідна оплата праці в педагогічній та соціальній сферах - серед пріоритетів, які мають бути визначені управлінцями у сфері освіти та соціальної політики", – зауважив Кремінь.

Що відомо

  • 8 липня 2020 року рішенням Уряду України Тарас Кремінь був затверджений Уповноваженим із захисту державної мови. Ще до свого призначення на посаду він виступав проти "насильницької українізації".
  • У жовтні 2019 депутат від "Слуги Народу" Максим Бужанських зареєстрував Законопроєкт №2362, який пропонував скасувати обов'язковий перехід на українську мову навчання у школах та ВНЗ. Документ тричі розглядали на Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 вересня близько 200 тисяч здобувачів освіти, які раніше навчалися російською, вивчатимуть дисципліни українською мовою.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди