США запровадили санкції на 2 організації та 2 судна, залучені в експорт скрапленого газу з Росії

США запровадили санкції на 2 організації та 2 судна, залучені в експорт скрапленого газу з Росії

Санкції США проти російського проєкту "Арктик СПГ-2"
3D-візуалізація газовоза і танкера проєкту "Арктик СПГ-2". Getty Images

Державний департамент США 5 вересня ввів санкції проти двох компаній та двох суден, пов'язаних з експортом скрапленого природного газу (СПГ) у межах російського проєкту "Арктик СПГ 2" (Arctic LNG 2), який вже під обмеженнями Штатів.

Про це йдеться в пресрелізі на сайті Держдепу Сполучених Штатів.

Санкції запровадили у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України, щоб збільшити глобальні енергетичні важелі впливу на РФ.

Обмеження стосуються компаній Gotik Energy Shipping Co і Plio Energy Cargo Shipping OPC PVT LTD. Gotik і Plio Energy є зареєстрованим власником і комерційним менеджером судна для транспортування СПГ — New Energy. Ще одне судно, яким управляє та яке експлуатує Plio Energy, є Mulan.

"New Energy використовувала оманливі практики судноплавства, зокрема відключення своєї автоматичної системи ідентифікації, для завантаження вантажу з підсанкційного з боку США проєкту «Арктик СПГ 2», перевантажуючи товар із судна на судно LNG/C Pioneer, яке було заблоковане США 23 серпня 2024 року", — пояснюється в пресрелізі Метью Міллера, речника Держдепартаменту.

Компанії Gotik і Plio Energy внесені до переліку відповідно до розділу 1(a)(vi)(B) Європейського президентського указу № 14024.

Раніше Міністерство фінансів США запровадило санкції проти медіагрупи “Россия сегодня” та п'яти її дочірніх компаній — “РИА Новости”, RT, "ТВ-Новости", Ruptly та Sputnik, а також проти 10 людей, зокрема російської пропагандистки Маргарити Симоньян.

У 14-му пакеті санкції проти Росії від Європейського Союзу також є обмеження щодо Arctic LNG 2: заборона нових інвестицій, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів щодо СПГ, таких як Arctic LNG 2 і Murmansk LNG.

Що відомо про обмеження щодо російського газу

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

З 1 січня 2023 року Велика Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

У жовтні 2023 року стало відомо, що Литва з листопада введе заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ).

У квітні 2023-го повідомлялось, що Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоби контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG-термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.

На початок