"Оствиця" розбудовується: в історичному парку Рівного відтворюють побут давньої Русі

"Оствиця" розбудовується: в історичному парку Рівного відтворюють побут давньої Русі

"Оствиця" розбудовується: в історичному парку Рівного відтворюють побут давньої Русі Суспільне Рівне

Перший будинок, розташований на давньоруській вулиці в парку історичної реконструкції "Оствиця" в Рівному, майже добудували. Всередині його облаштують як житло теслі, виготовивши усі необхідні автентичні верстати та приладдя для роботи. Паралельно в городищі зводять другий навіс та місток над річкою.

На фото нижче – майбутнє житло давньоруського теслі в парку історичної реконструкції "Оствиця".

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

В цій хатині відтворять побут давньої Русі: глиняні долівка та піч з комином, дерев'яні меблі та верстати. Хатину почали зводити у жовтні, до грудня сподіваються завершити основні роботи.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

Майстри з археологами проводили консультації, дивилися технології пізнього періоду.

"Технології, в принципі, збереглися. До 19 століття вони мало чим відрізнялися. Ну і по тим знахідкам, що в нас тут на городищі, по Україні, по давній Русі дивилися, як це все відтворюється. Навіть ручними знаряддями працювали, видовбували ці колоди. Наш регіон, оскільки тут лісів було багато, це так званий дикий зруб. Подібні житла в нас тут мали місце," – розповідає майстер з обробки деревини Олег Петренко.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

Житло теслі стане частиною цілої давньоруської вулиці вздовж струмка. Через нього вже прокладають місток.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

Далі реконструктори та майстри хочуть взятися за будинки коваля та гончара.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

Також у планах – завершити другий навіс, облаштувати причал і доріжки.

Усі ці роботи на "Оствиці" проводять в рамках проєкту "Створення музею просто неба", який реалізовують завдяки коштам Громадському бюджету.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

"Буде відкритий доступ для всіх. Тут з часом з'являться якісь майстри, які будуть робити автентичні речі, ті самі гончари, ковалі. Вони будуть створювати сувеніри. Я думаю, навіть для дітей якісь гуртки, щоб діти могли прийти і таким позайматися. Ну і човни тут будуть робитися ті самі. Це робиться та робота, яку в Рівному ніхто не робив", – каже керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

Нагадаємо, проєкт "Городище Оствиця" розпочався із виготовлення і запуску човна-драккара на води Басового Кута у серпні 2019 року.

Оствиця розбудовуєтьсяСуспільне Рівне

В підсумку на цій території лівого берега площею 2 гектари постане відтворене давньоруське поселення 9-13 століття.

Що відомо

  • У лютому 2020 року на містобудівній раді Рівного прийняли концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця".
  • У парку передбачили майстерню давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрову сцену у вигляді пенька.
  • У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року
  • У червні 2020 року члени клубу реконструювали піч ХІ-ХІІ століть. Вона стала експонатом майбутнього музею просто неба.
  • У липні 2020 року у відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів. Через карантинні обмеження вхід на дійство був відкритий лише учасникам. Фестиваль наживо транслювало рівненське Суспільне.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди