Наступного року у Полтаві реалізують 26 проєктів-переможців "Бюджету участі-2020"

Наступного року у Полтаві реалізують 26 проєктів-переможців "Бюджету участі-2020"

Наступного року у Полтаві реалізують 26 проєктів-переможців "Бюджету участі-2020" Фото Т. Веркалець

Наступного року у Полтаві мають реалізувати 26 проєктів-переможців конкурсу "Бюджету участі". Вони стосуються, зокрема, покращення благоустрою, культурної чи освітньої сфери. Голосування за них відбувалося протягом двох тижнів онлайн. Втілити їх мають за гроші із міського бюджету. А передбачено на це 11 мільйонів гривень, каже фахівець робочої групи конкурсу Назар Плохута.

Щодня до бібліотеки 38-ї полтавської школи приходить до пів сотні учнів. Тут старі полиці із книгами та парти, за якими інколи проводять уроки. Та вже наступного року це приміщення планують відремонтувати, бо цей проєкт переміг у конкурсі "Бюджет участі-2020".

Проєкт ремонту бібліотекиФото Т. Веркалець

Проєкт ремонту бібліотеки

"Не дивлячись на те, що сучасні технології витісняють книгу, нам би хотілося зосередити в одному приміщенні і сучасні технології, і класичних читачів. Тому ми вирішили звичайну шкільну бібліотеку перетворити у центр, який буде цікавий не тільки учням початкової школи, які найбільше відвідують це приміщення, але і всім учням школи",− каже співаторка проєкту Тетяна Веркалець.

Цей освітній центр став одним із чотирьох цьогорічних переможців конкурсу в категорії "великі проєкти". За нього проголосували понад 1 300 жителів Полтавської громади. Витратити на нього мають 600 тисяч гривень із міського бюджету.

Проєкт сучасного медіа простору

Проєкт сучасного медіа простору

"Intellect Hub 38" – це універсальний сучасний проєкт, який допоможе учням, завдяки сучасним технологіям, медіатеки відновити любов до читання. Тут будуть сучасні комп’ютери, мультимедійні дошки, які допомагають учням проводити свій вільний час, готуватися до домашніх завдань", − говорить авторка проєкту Олена Шепель.

А це полтавська вулиця Тунельна. Тут наступного року мають облаштувати пішохідну зону протяжністю близько 200 метрів. Відповідний проєкт переміг у категорії "малі". Його подала місцева жителька, яка щодня ходить цією доріжкою.

Вулиця ТунельнаСуспільне Полтава

Вулиця Тунельна

"Пішохідна зона – це тротуари, які, мабуть, років 30 точно не реконструювали та не ремонтували. Багато років ми опікувалися цією проблемо, але, на жаль, міська влада якось не дуже нам допомагала у цьому питанні. У проєкт закладено встановлення бордюрів, адже вони тут взагалі відсутні. І, звісно, відновлення власне тротуарної зони в плані асфальтування", − розповіла авторка проєкту Лариса Карпова.

Проєкт відновлення пішохідної зони по вулиці Тунельна

Проєкт відновлення пішохідної зони по вулиці Тунельна

За цей проєкт проголосували 440 полтавців. А втілити його мають за пів мільйона гривень.

Серед мікропроєктів перемогла ідея Оксани Делії. Вона запропонувала організувати тренінги. Вони стосуються соціального підприємництва у сфері обслуговування та харчових технологій.

Проєкт тренінгів соціального підприємництва у сфері обслуговування та харчових технологій

Проєкт тренінгів соціального підприємництва у сфері обслуговування та харчових технологій

"Це буде десять тренінгів для усіх охочих. Тренінг – це навчання через практику, плюс навчання через гру. Це не лекція, це не передача теоретичного матеріалу, яка не розвиває компетенції. Результатом нашого проєкту будуть готові стартапи у сфері соціального підприємництва", − каже авторка проєкту Оксана Делія.

Ініціативу Оксани Делії підтримали 854 людини. А реалізувати мають за 100 тисяч гривень.

"25 листопада у нас було засідання робочої групи з питань "Бюджету участі", на якому ми обговорили проєкти-переможці. Це чотири проєкти "великі" на суму від 500 тисяч до одного мільйона чотириста тисяч гривень. Одинадцять "малих" проєктів-переможців на суму від 100 до 500 тисяч гривень та одинадцять переможців – це "мікропроєкти" від 0 до 100 тисяч гривень сума. Для реалізації проєктів-переможців "Бюджету участі" ми використовуємо тільки бюджетні гроші, а саме 11 мільйонів гривень, які закладено у міській цільовій програмі "Бюджет участі", − каже фахівець робочої групи конкурсу "Бюджет участі" Назар Плохута.

Нагадаємо, "Бюджет участі" у Полтаві організовують 5-й рік поспіль. Минулоріч виграли 3 великих, 12 малих та 11 мікропроєктів. Цього року не реалізували жодного, адже гроші, які на це передбачались, спрямували на боротьбу з коронавірусом, розповів фахівець робочої групи конкурсу Назар Плохута. За всі роки не реалізували 30 проєктів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди