Свобода з обмеженими можливостями: на Херсонщині близько 4 тисяч засуджених пройшли пробацію

Свобода з обмеженими можливостями: на Херсонщині близько 4 тисяч засуджених пройшли пробацію

Свобода з обмеженими можливостями: на Херсонщині близько 4 тисяч засуджених пройшли пробацію Суспільне Херсон

Можливість виправитись не за ґратами, а у суспільстві. З початку року близько 4 тисяч засуджених та правопорушників, покараних виправними роботами, пройшли через службу пробації. Що таке пробаційний нагляд та для кого він може стати альтернативою, дізнавалося Суспільне.

Дмитру - 22. Зараз він має стабільну роботу і можливість виправити своє життя. Говорить, скоїв крадіжку, але замість покарання за ґратами, його направили на пробацію.

"Я опинився тут, бо зв’язався з неправильною компанією і це потягнуло за собою непередбачені рішення. Я отримав 1 рік позбавлення волі, але суд мені дав можливість відбути покарання у вигляді пробації. Це – один рік побути на свободі, але з обмеженими можливостями".

Щомісяця Дмитро має відмічатися у центрі пробації, попереджати про зміну місця проживання та роботи. Хлопець розказує, що пробація для нього – реальний шанс.

"Пробація дає мені змогу спілкуватися із рідними, близькими, працювати і робити те, що я хочу. Перебувати тут, а не у тюрмі".

Заступниця начальника Дніпровського районного відділу центру пробації Юлія Михайлова розповідає, як допомагають клієнтам пробації вирішувати проблеми, які спонукали їх до скоєння злочинів:

"Наприклад, якщо особа не має роботи, то це потреба, яку треба вирішувати, тому що вона за собою тягне скрутне матеріальне становище. Тому ми співпрацюємо з Херсонським міським центром зайнятості, запрошуємо спеціалістів, які надають консультації".

Свобода з обмеженими можливостями: на Херсонщині близько 4 тисяч засуджених пройшли пробаціюСуспільне Херсон

Нову роботу для себе знайшла Наталія. За звідництво вона отримала 1 рік умовно. На пробації жінка півроку.

"Я скоїла одну помилку, але мені надали шанс – направили до центру пробації, а не до колонії. Я цьому дуже рада. Зі мною спілкується старший інспектор, направляв мене до центру зайнятості, соціальний центр для сім’ї та молоді. Я вже закінчила курси масажиста та налагоджую особисте життя".

До роботи із тими, кому призначають пробацію, долучаються працівники соціального центру для дітей, сім’ї та молоді, волонтери і громадські організації. Валентина Ботнар – соціальна працівниця, надає консультації з медичних питань та проводить тестування на виявлення ВІЛ-інфекції та гепатиту С. Минулого року, розказує жінка, ВІЛ-позитивних було троє, цьогоріч одна людина, яка проходить пробацію.

"У разі виявлення позитивного швидкого тесту є алгоритм дій, який передбачає супровід позитивного ВІЛ - пацієнта до центру СНІД. Також ми займаємося індексним тестуванням, тобто виявленням партнерів нашого клієнта. Якщо він ВІЛ-інфікований, то статевий партнер, діти до 14 років, теж їх обстежити і в разі необхідності теж їх супроводити до спеціальних медичних закладів".

Свобода з обмеженими можливостями: на Херсонщині близько 4 тисяч засуджених пройшли пробаціюСуспільне Херсон

У Херсонській області працюють 22 районних підрозділи органів з питань пробації, розказує начальниця філії державної установи центру пробації у Херсонській області Оксана Кузьмич.

"Пробаційний нагляд – це певна система альтернативних позбавленню волі заходів, які застосовуються до засуджених осіб, яким при винесені вироку суд надає шанс і залишає на свободі відбувати покарання, але не пов’язані з позбавленням волі. Ми – пробація, здійснюємо щодо таких засуджених осіб соціально-виховну роботу".

Аліна Олефір, В’ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди