Грузія ухвалила в другому читанні законопроєкт, що обмежує права ЛГБТ. Євросоюз відреагував

Грузія ухвалила в другому читанні законопроєкт, що обмежує права ЛГБТ. Євросоюз відреагував

В Грузії ухвалили закон про обмеження прав ЛГБТ
ЛГБТ-активістка на мітингу проти гомофобії та трансфобії в Тбілісі, Грузія, 17 травня 2017 року. REUTERS/David Mdzinarishvili

Парламент Грузії ухвалив у другому читанні законопроєкт "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх" та поправки до ще 18 законів. Євросоюз заявив, що цей пакет підриває права грузинів та породжує ризик дискримінації.

Засідання парламенту транслювалося онлайн на YouTube, реакцію оприлюднили на сайті ЄС.

Як пише "Радіо Свобода", за проголосував 81 депутат, проти не було нікого.

Європейський Союз висловив жаль через поспішного прийняття у другому читанні законодавчого пакета.

"Цей пакет підриває фундаментальні права грузинського народу і несе ризик подальшої стигматизації та дискримінації частини населення", — ідеться на вебсторінці ЄС.

За словами Євросоюзу, цей пакет має важливі наслідки євроінтеграції Грузії, однак його прийняли без належних громадських консультацій та ретельного аналізу, чи відповідає він відповідності європейським та міжнародним стандартам.

ЄС закликає грузинську владу повністю переглянути цей законодавчий пакет Він та законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" призведе до подальшого погіршення відносин між ЄС та Грузією, ідеться в заяві.

Нагадаємо, цей законодавчий пакет ініціювала 4 червня керівна партія Грузії "Грузинська мрія". У першому читанні його прийняли 27 червня.

Що передбачає законопроєкт "Грузинської мрії"

Наприклад, цими законами хочуть оголосити 17 травня Днем сімейної святості та шанування батьків й офіційним вихідним. У світі ця дата — Міжнародний день проти гомофобії та трансфобії. Що ще пропонують:

  • Не допускається реєстрація альтернативного шлюбу (не між чоловіком і жінкою), який суперечить умовам, встановленим законодавством Грузії.
  • Усиновити дитину не можна буде людям, які ідентифікують себе як іншу стать або не є гетеросексуальними.
  • Забороняється зміна статі.
  • У документах забороняється вказувати стать людини, відмінну від біологічної.
  • "Заборона пропаганди" в освітній сфері – у навчальному закладі заборонено проводити ЛГБТ-пропаганду, зокрема, сприяти поширенню такої інформації, яка спрямована на пропаганду іншої гендерної приналежності особи, інцесту, одностатевих стосунків.
  • По телебаченню забороняється транслювати сцени інтимних стосунків між представниками однієї статі або сцени інцесту. Реклама такого ж змісту теж буде заборонена. З уже наявних фільмів такі сцени мають вирізати, пояснив Папуашвілі.
  • Забороняються публічні збори чи демонстрації, "спрямовані на сприяння ідентифікації особи з іншою статтю", одностатеві стосунки чи інцест.
  • Трудові відносини, спрямовані на нехтування біологічною статтю, будуть недійсними.

На початок