Кекси від Сергія: як підліток допомагає родині

Кекси від Сергія: як підліток допомагає родині

Кекси від Сергія: як підліток допомагає родині суспільне харків

Сергієві Яценку 17 років. Він живе у дитячому будинку сімейного типу. Хлопець має генетичні вади та особливості розвитку. Зараз він вчиться у кулінарному коледжі та допомагає родині фінансово – пече і продає кекси.

Кекси від Сергія: як підліток допомагає родинісуспільне харків

"Йому було дуже складно навчитися ходити й говорити", – розповідає багатодітна мама Оксана Зацаринна.

13 років тому вона забрала Сергія із будинку дитини "Зелений Гай", де працювала юристкою. Сергій був першою дитиною, яку вони взяли до себе:

"Замість того, щоб переводити його до іншого закладу, було вирішено забрати його додому. Мені було шкода переводити, тому що там без навчання був заклад. Вади якісь у нього, звісно є, але це не такі вади, щоб сидіти десь у закладі".

Кекси від Сергія: як хлопець із ДБСТ допомагає родинісуспільне харків

Оксана Зацаринна, багатодітна мама

Оксана каже: Сергій має генетичні вади й особливості розвитку. Навчався хлопець на кухні. Оксана згадує, як вчилися на каструлях і горнятках мір, і навіть цифр:

"Каструля більша, менша, кругла, велика, скільки у ній літрів. А рахувати ми вчилися: 1, 2 ми вивчили, а цифра 3 весь час проскакувала. Потім чотири. І де та “три”? А ми моркву терли. І я кажу: "О, цифра “три”. “Один, два і три, три три...”. Все, і пішла цифра 3 у нього".

Кекси від Сергія: як підліток допомагає родинісуспільне харків

Пече кекси Сергій на вихідних, у будні – навчання

Зараз Сергій опановує три спеціальності: кухаря, пекаря і кондитера.

"Мені подобається. Щоправда, трохи складно, але нічого, я стараюся. Я планую відкрити або пекарню, або кондитерську", – каже хлопець.

Кекси від Сергія: як хлопець із ДБСТ допомагає родинісуспільне харків

У 2005 році родина Зацаринних взяла на виховання двох дітей, маючи трьох своїх. А з 2018-го їм надали статус дитячого будинку сімейного типу. Зараз у родині десятеро дітей. За словами Оксани Зацаринної, на кожну дитину вони отримують фінансову допомогу близько 4 тисяч гривень на місяць, у той час як у спеціальному закладі на дитину держава виділяє уп'ятеро більше.

"Відпочинок, лікування, одяг, школа, все, що у домі, нагодувати, кудись поїхати – усе це входить у цю суму. Звісно, це мало. І люди не дуже хочуть брати дітей, тому що якщо вирахувати, скільки іноді люди витрачають у родині – це набагато більше... Як виживаємо – певно тому, що це спільний бюджет. Хтось допомагає, звісно, та і ми з чоловіком працюємо".

Кекси від Сергія: як хлопець із ДБСТ допомагає родинісуспільне харків

Степан, молодший брат Сергія

Сергій продає кекси й допомагає родині. Зараз збирає кошти на посудомийку та автомобіль. А якщо кекс не виходить – віддає своїм дев’ятьом братам і сестрам. Самому Сергію не можна їсти багато солодкого.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди