У Львові внаслідок нічної атаки РФ пошкоджені житлові будинки, 6 людей травмовані; військові РФ завдали авіаудару по університету в Сумах; у Києві, Рівному та Луцькому районі було чути вибухи та Монголія пояснила відмову арештувати Путіна енергетичною залежністю від Росії — Суспільне підготувало головні новини ранку 4 вересня.
1. У Львові шестеро людей травмовані
У Львові під час повітряної тривоги сталася серія вибухів. Як наслідок, пошкоджені житлові будинки. Попередньо відомо про 35 травмованих. Три людини загинули, одна з них — дитина.
Про це повідомили начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький та Міський голова Львова Андрій Садовий..
За словами мера, в історичній частині міста пошкоджено понад 50 будинків, дві школи, та два медзаклади.
"Відселяти людей будемо з шести будинків як тільки рятувальники дадуть добро. Біда. Дуже багато уражень", — сказав мер Львова.
2. Росія завдала авіаудару по університету в Сумах: є поранений
Увечері 3 вересня російські військові завдали авіаційного удару по будівлі одного з університетів у Сумах, імовірно використавши керовану авіаційну бомбу. На місці працюють екстрені служби, наслідки атаки уточнюються, повідомляє Сумська ОВА.
Відомо про одного травмованого чоловіка, якому надали необхідну медичну допомогу. Ректор університету Василь Карпуша підтвердив, що всередині корпусу на момент удару людей не було, охоронник відмовився від медичної допомоги.
Місцева жителька Аліна Крівошеєва розповіла, що чула свист і вибух близько 21:30, після чого почалося сильне тремтіння землі. Удар пошкодив навчальний корпус, в якому розташована борцівська зала.
3. У Києві, Рівному та Луцькому районі було чути вибухи
У ніч на 4 вересня армія РФ завдала нового ракетного удару по Україні.
За даними Повітряних Сил, нову хвилю ракетної атаки РФ спрямовано на західні області, з аеродрому "Саваслейка". У повітря піднято носії "Кинджалів" МіГ-31К.
Вибухи лунали у Києві, Рівному та Луцькому районі, повідомили кореспонденти Суспільного.
Інформації про постраждалих не надходило.
4. Монголія пояснила відмову арештувати Путіна енергетичною залежністю від Росії
Монголія опинилася в центрі міжнародної уваги після того, як не виконала міжнародний ордер на арешт очільника Кремля Володимира Путіна під час його офіційного візиту до країни в понеділок.
У вівторок представник уряду Монголії заявив POLITICO, що країна опинилася в скрутному становищі через свою енергетичну залежність, що ускладнило можливість арешту Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо воєнних злочинів в Україні.
"Монголія імпортує 95% нафтопродуктів і понад 20% електроенергії від наших найближчих сусідів, і ці поставки раніше вже були перервані з технічних причин. Це критично важливо для нашого існування та існування наших громадян", — пояснив представник уряду.
Контекст: Депутати Європейського парламенту закликали високого представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля відреагувати на дії Монголії, яка не арештувала очільника Кремля Володимира Путіна під час його візиту до країни, попри виданий МКС ордер на арешт.