Львівська ОТГ: коли повноцінно запрацює та як обиратимуть старост

Львівська ОТГ: коли повноцінно запрацює та як обиратимуть старост

Львівська ОТГ: коли повноцінно запрацює та як обиратимуть старост
Суспільне Львів

Львівська ОТГ повноцінно запрацює із 1 січня 2021 року. До цього часу мають сформувати старостинські округи та обрати страрост у населених пунктах, які увійшли до Львівської ОТГ. Про це у програмі Сьогодні. Головне на Суспільне Львів розповів директор "Агенції регіонального розвитку" у Львівській області Тарас Баранецький.

Лише за поданням голови Львівської ОТГ у населених пунктах, які увійшли до складу Львова призначатимуть місцевих керівників — старост. Старосту призначатимуть на 5 років. Він буде підзвітний Львівській міській раді.

"Коли внесли зміни у Виборчий кодекс України питання виборності старост скасували. Виборність старост було прописано у Законі про "Добровільне об’єднання територіальних громад". Але ми б мали дві події, які не зовсім правильно хронологічно було б розкалдено. Тобто, створюється обєднана територіальна громада, яка би мала проголосувати за старостинські округи — сформувати їх. А далі в цих старостинських округах мали відбутися вибори, тобто, вибори старост мали би відбутися не 25 жовтня, а вже тоді коли буде сформована рада ОТГ. І це мало робитися за кошти місцевого бюджету, тому щоб не робити таких складних речей тимчасово посаду старост ліквідувати, як виборну, а зробити як призначену", — каже Тарас Баранецький.

Старости населених пунктів, які приєдналися до Львівської ОТГ призначаються Львіською міської радою за поданням голови. Відповідно цьому передує формування старостинських округів, рада голосує за той чи інший розподіл старостинських округів.

Також свою позицію матимуть можливість висловити і мешканці населеного пункту, де призначатимуть старосту.

"Враховуючи конфліктні речі, які відбувались перед формуванням Львівської ОТГ, мали б бути проведені громадські обговорення. Тобто, люди би мали визначитися з якимось кандидатурами чи кандидатурою, кого вони хотіли би бачити своїм старсотою. Хоча , відповідно до законодаства такі речі не є обовязковими. Старсот можуть призначати без обгворення, але знову ж таки за поданням міського голови", – зазначив Тарас Баранецький.

Чи буде відрізнятися процедура призначення та повноваження старост у містах, селищах та селах — наразі невідомо.

"Зараз питання старости міста немає у законодавстві. Тому ми не можемо говорити, що призначення старости у місті Винники є законним. Можливо, там буде представник якось інакше називатися. Те саме стосується Дублян і ще чотирьох ОТГ у Львівській області, де міста увійшли до складу ОТГ і не є адміністративними центрами. Там згідно з законом зараз неможна призначити старост", — розповідає директор "Агенції регіонального розвитку" у Львівській області.

Що відомо

  • 25 жовтня 2020 року в Україні відбулися місцеві вибори. Виборці обрали депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
  • Другий тур виборів на Львівщині відбувся 22 листопада. Тоді обирали голів Львівської та Дрогобиької ОТГ.
  • 23 листопада Дрогобицька міська територіальна виборча комісія опрацювала 100% протоколів. За попередніми результатами перемагає чинний мер Тарас Кучма.
  • У Львові ще не опрацювати усіх протоколів. Проте за результатами екзит-полів перемагає чинний міський голова Андрій Садовий.
  • 24 листопада у Львів відбулося перше засідання Львівської міської ради. Депутати прийняли присягу та проголосували за членів президії. Там зібралися представники партій "ЄС", "Варти" та "Свободи". Ще дві партії "Самопоміч" та "Голос" не брали участь у засіданні.

Вибір редакції

На початок