Залишитись без зарплат можуть працівників непромислової сфери підприємств УТОС Хмельниччини

Залишитись без зарплат можуть працівників непромислової сфери підприємств УТОС Хмельниччини

Залишитись без зарплат можуть працівників непромислової сфери підприємств УТОС undefined

Залишитись без зарплат можуть працівників непромислової сфери підприємств українського товариства сліпих. Про це Суспільному розповіла виконуюча обов’язки директора Хмельницького підприємства УТОС Надія Зарицька. За її словами, уряд України планує переглянути фінансування громадських організацій в поточному році. В тому числі й спілок людей з інвалідністю. Жінка додає, зараз гроші отримують з фонду соціального захисту інвалідів в вигляді матеріального заохочення за працю.

У спеціалізованій бібліотеці Хмельницького УТОСу – 80 читачів. Література сюди надходить із Київського будинку звукозапису і друку. Раніше це були аудіозаписи - на касетах та бабінах, пізніше - на дисках. Тепер озвучені літературні твори бібліотекарка Валентина Голуб записує своїм читачам на сучасні носії інформації. Для людей, які вміють читати шрифтом Брайля, тут є книги й газети.

Бібліотекарка підприємства об`єднання громадян "Хмельницьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих" Валентина Голуб має вищу освіту за спеціальністю "фізична реабілітація". 36-річна мати трьох дітей каже: це-перше її постійне місце роботи, відколи закінчила університет: жінка з вищою освітою не могла знайти роботу, бо має поганий зір.

"Поганий, дуже поганий. Зі своїм зором я роботу не могла знайти".

Людям із слабким зором та незрячим знайти роботу неможливо. Роботодавці вакансій для таких працівників не пропонують-каже виконуюча обов'язки директора підприємства УТОС Надія Зарицька.

"Це все люди, які не можуть піти ні на яку іншу роботу, ні в якому іншому місці вони не знайдуть того соціального захисту".

Валентина Голуб працює в бібліотеці 13 років на чверть ставки.

"Четвертинна від ставки-тисяча, тисяча сто. Я працюю 4 рази в тиждень по три години".

УТОСівців, які працюють в невиробничій сфері, у Хмельницькому 10. Всі вони-каже виконуюча обов’язки директора підприємства УТОС Надія Зарицька-працюють на третину чи чверть ставок та отримують за це не зарплатню, а матеріальне заохочення з українського фонду соціального захисту інвалідів. Його за минулий рік всі десятеро працівників невиробничої сфери підприємства отримали-каже Надія Зарицька.

"В грудні виплатили за серпень 80 відсотків платні працівникам виробничої сфери і повністю закрили рік для невиробничої сфери".

На матеріальне заохочення працівників невиробничої сфери з фонду соцзахисту інвалідів надійшло 35 тисяч гривень. Отримала платню за свою роботу й бібліотекарка УТОС Валентина Голуб.

"Зарплату мені виплатили".

Надія Зарицька розповідає: в поточному році це щомісячне матеріальне заохочення в Україні планують скасувати.

"На найвищому рівні Кабінет міністрів вносить правки в фінансування громадської організації. До цього часу матеріальне заохочення за працю отримували, і його хочуть прибрати".

Директор Хмельницького обласного відділення Фонду соцзахисту інвалідів Василь Карапозюк розповідає: допоки про скасування виплат матеріального заохочення для працівників невиробничої сфери УТОС в області нічого не відомо. Тож ці статті фінансують, як і в попередні роки.

"Ми в минулому році (2019 рік - ред.) на невиробничу сферу виділили понад 2 мільйони, і в тому числі на підприємство УТОС. Поки ніяких вказівок на цей рахунок не було. Нам нічого не відомо про таке рішення".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди