На Дніпропетровщині військовий оркестр дефілює під час гри на інструментах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Дніпропетровщині військовий оркестр дефілює під час гри на інструментах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Дніпропетровщині військовий оркестр дефілює під час гри на інструментах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне

Військовий оркестр 194 понтонно-мостового полку з Новомосковська цієї осені відсвяткував 19 років від дня створення. Та, попри солідний вік, як розповів Суспільному керівник та військовий диригент Богдан Задорожний, колектив й досі відточує свої навички.

Через карантин оркестр був змушений відкласти участь у європейських музичних фестивалях. Втім, продовжує вчити нові твори і вдосконалювати рухи під час гри на інструментах. Це і є основною “родзинкою” колективу.

“Чемпіони світу з музичного дефіле, оркестр Нідерландів, вони знають всього 43 твори, а ми знаємо 200 на пам'ять. Твори різнопланові, а додатково музиканти виконують під час їхнього виконання трюки і рухи, які не може зробити жоден оркестр в Україні”, - каже Богдан Задорожний.

Майже всі учасники оркестру - професійні музиканти, яких запрошували з усієї України. Три роки Тамара Сторчак служить за контрактом, закінчила музичне училище у Миколаєві. Ррозповідає, що тільки у перший рік її служби оркестр був за кордоном чотири рази.

“У нас дуже багато концертів було до коронавірусу, до 150 концертів на рік. Дуже насичена програма. Для музиканта це дуже важливо - проявляти себе на сцені”, - каже музикантка.

На початку війни, у 2014 році, оркестр виконував бойові завдання у зоні АТО. Зокрема, охороняв понтонну переправу у селищі Семенівка, через яку їхала техніка на передову. З інструментів туди взяли лише трубу. Щоранку, о шостій годині, на цій трубі виконувався гімн України.

Богдан Задорожний каже, бойовий досвід об'єднав колектив, як ніколи. Нині ж регулярно дають концерти для різних військових частин. Головна мета — підтримка бойового духу тих, хто зараз несе службу та боронить Україну. Але і самі готові в будь-який момент за потреби змінити інструменти на зброю і стати на захист держави.

Повне відео

Читайте також

- Музичне дефіле до Дня Конституції: військовий оркестр зіграв у Луцькому замку

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше