У львівському видавництві вийшла друком збірка поезій 15-річного житомирянина

У львівському видавництві вийшла друком збірка поезій 15-річного житомирянина

У львівському видавництві вийшла друком збірка поезій 15-річного житомирянина undefined

"Вільна птаха в душі поета". Із такою назвою вийшла друком книжка житомирського 15-річниного поета Олександра Штільгойза. Збірку надрукували у видавництві Українського католицького університету у Львові за проєктом Всеукраїнського проєкту "Конкурс соціальних ідей для школярів".

Із 50-ти учасників проєкту Олександр – наймолодший конкурсант.

Олександр Штільгойз: "Мені дуже цікаво брати участь у різних проєктах, а, особливо там, де ти можеш випробувати свої сили і знайти щось нове, а також долучитися до соціальних ідей: зробити щось корисне. І я знайшов проєкт від Українського католицького університету, що у Львові. Представив власний проєкт – книгу "Вільна птаха в душі поета". Вона складається з двох частин віршів-вражень до поезії Т.Г. Шевченка українською та англійською мовами. Я обрав Т.Г .Шевченка тому що, коли вивчав у школі його творчість, мені стало цікаво поринути у його історію життя, дослідити його твори, а також зрозуміти, чому його вважають творцем української літератури та символом вічної боротьби і патріотизму".

15-річний поет також розповів, що особливість його поезії в тому, щоб бути зрозумілою для людини будь-якого віку. А ще щоб за допомогою його віршів можна було вивчати українську мову.

«Проєкт розпочався у грудні 2017-го року у Львові. Поки журі оцінювало наші проєкти, ми мали можливість створювати і презентувати власні проєкти. Мій проєкт високо оцінив Назар Данилків - директор кафедри української мови і літератури Львівського католицького національного університету", - сказав Олександр Штільгойз.

Співорганізатор "Конкурсу соціальних ідей для школярів" Назар Данилків: "У рамках проєкту я був членом журі. Одна з цілей конкурсу – навчити дітей, як правильно і реально реалізовувати власні ідеї. Коли я побачив Олександра, який вийшов і почав читати власні вірші, він справив на мене позитивне враження, і у мене виникло бажання всіляко йому допомогти, щоб його книгу побачили і прочитали, щоб всі побачили цього талановитого хлопчину. Адже він дійсно має неперевершений талант"

Олександр Штільгойз: "Книжку видали у Львівському католицькому національному університеті 29-го листопада, а за 2 дні я її презентував у Страсбурзі на днях творців Європейської спадщини. Адже в цю книжку увійшли вірші про козаків, яких я зобразив, як європейську спадщину. А саме їхню міць, красу Запорізької Січі".

Олександр Штільгойз також розповів, що його відомо, що книжка "Вільна птаха в душі поета" перебуває у 25-ти бібліотеках міста Львова, а також у деяких бібліотеках США. І він подівається, що незабаром вона буде в усіх бібліотеках України".

Автор сюжету Антоніна Тугас

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди