QR-коди і автоматичні штрафи. Очільник Мінцифри розповів про новації у боротьбі з COVID-19

QR-коди і автоматичні штрафи. Очільник Мінцифри розповів про новації у боротьбі з COVID-19

Ексклюзивно
QR-коди і автоматичні штрафи. Очільник Мінцифри розповів про новації у боротьбі з COVID-19 УНІАН

Для стримання поширення COVID-19 уряд вирішив запровадити п'ять цифрових рішень, серед яких можливість перевірити чи була поряд людина, хвора на коронавірус, електронні направлення на тестування та автоматизована система штрафів за порушення самоізоляції. Про те, як і коли почнуть працювати ці новації кореспондентці Суспільного Карині Бугайченко розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Повідомлялося, що штрафи в застосунку “Дій вдома” будуть надходити автоматизовано. Як буде працювати система?

На сьогодні потрібно запровадити “Дій вдома”, щоб це взагалі система запрацювала. На кожному етапі: коли людина прилітає з червоної зони, коли людині взагалі держава каже, що: “в тебе COVID-19, встанови додаток.”. На першому етапі потрібно розв'язувати це питання, а вже потім автоматизувати штрафи, тощо. Давайте, щоб воно запрацювало базово, а потім будемо вже якось нашим людям говорити про штрафи.

QR-коди і автоматичні штрафи. Очільник Мінцифри розповів про новації у боротьбі з COVID-19УНІАН

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформацїі

На сьогодні просто розглядається системне запровадження додатку. Вже майже мільйон людей пройшли самоізоляцію завдяки “Дій вдома”, але дуже багато людей, які отримують позитивний тест, держава з ними взагалі не комунікує: що вам треба встановити додаток “Дій вдома”. І потрібно вирішити спершу це питання.

Воно вирішиться, коли запровадиться форма 058, це - електронне направлення ПЛР. Тобто, там є системні процеси, які треба вирішити і вибудувати.

Тобто, наразі питання автоматизації штрафів не розглядається? Ви не знаєте, як це буде втілено і коли?

Я вважаю, що потрібно, щоб продукт системно працював, щоб було справедливо. А то, коли ти частині людей не говориш, що тобі потрібно встановити додаток, а іншу частину - штрафуєш, це несправедливо. Тому, нам потрібно, щоб всі користувалися, всі дотримувалися правил, а потім вже думати над наступним етапом.

Ви казали про форму 058, і що її потрібно запровадити, коли планується?

Вона вже працює в лікарнях, частково, але потрібно, щоб на кожному етапі була запроваджена ця форма. І коли швидка бере тест, наприклад, і коли людина там потрапляє в стаціонар, наприклад, тобто воно частково працює. У нас дуже багато рішень, які працюють частково, потрібно запровадити систему.

Яким чином будуть працювати QR коди?

Якщо ви захочете дізнатися чи були ви певний час в контакті з особою, яка хворіє на COVID-19, ви можете користуватися QR-кодом.

QR-коди і автоматичні штрафи. Очільник Мінцифри розповів про новації у боротьбі з COVID-19УНІАН

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформацїі

Ви заходите, наприклад в торговельний центр, ви можете навести телефон на QR-код, ввести свій номер телефону, це вебформа, там не збираються жодні персональні дані. І якщо в цей час, була людина, яка потім дізналася, що вона захворіла на COVID-19, вам прийде СМС, що ви, можливо, контактували з людиною або були з нею в одному приміщенні, яка захворіла на COVID-19. Просто ставтеся уважніше до свого здоров’я, не забувайте носити маску, звертайте увагу на симптоми.

Така система на першому етапі, я думаю, буде не примусова, а добровільна - такою, яка стимулює людей взагалі думати про своє здоров’я, про використання тих же масок. Вона буде стимулювати до нерозповсюдження COVID-19.

Це буде якась домовленість із певними супермаркетами?

Зроблять “пілотом” в якихось там великих торгових центрах або по областях, а потім будемо дивитися, як це працює. Мова йде про публічні місця, з часом будемо розширювати перелік.

Яким чином буде працювати електронний запис на ПЛР-тести?

Це по суті форма 058, про яку ми говоримо, вона вже частково працює, потрібно просто налагодити цей процес, щоб це працювало в кожному місці, де людина може отримати направлення на ПЛР-тест. Це форма, яка збирає дані про людей, що в них наявні симптоми пов’язані з COVID-19.

Читайте також: Перевірено на собі: чи можна швидко і без проблем вийти з самоізоляції

Це буде система буде працювати тільки з даними хворих на COVID-19?

На сьогодні у нас у фокусі коронавірус, а взагалі потім можна буде використовувати для всіх інфекційних хвороб, але ми сьогодні всі сфокусовані на COVID-19.

Коли це все вступить у дію?

Дуже скоро з’явиться конкретний план дій уряду, стосовно COVID-19. Сьогодні напрацьовуються всі рішення: вони всі розкладаються по етапах, коли вони реально можуть бути запроваджені. Все це збирається в єдину доповідь, він дуже скоро з’явиться і прем’єр його оголосить.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди