У трьох місцях Рівненщини побудують спеціальні ваги WiM, які дозволять контролювати вагу багатотонників на ходу, а не на спецмайданчиках, як це роблять дотепер. Двоє ваг будуть на півночі області, ще одні – на півдні, – інформують у Службі автомобільних доріг.
На двох дорогах Сарненського району розпочалось будівництво системи WiM (Weigh-in-Motion) – на трасі М-07 "Київ – Ковель – Ягодин" та на Н-25 "Городище – Рівне – Староконстянтинів". Невдовзі розпочнуть такі ж роботи і неподалік Острога.
Система автоматичних ваг для Рівненщини нова та передбачає зважування вантажівок без зупинки.

"Всю ширину дороги перекриватиме майданчик, частиною якого є спеціальні вісі. Навантаження на них вимірюватиметься у трьох точках, які йдуть одна за одною. Разом з тим цілодобово здійснюватиметься фіксація руху, зчитуватиметься номерний знак, фіксуватимуться габаритні розміри, загальна маса авто, швидкість руху і решта показників", – повідомляють у пресслужбі САД.
Також там зазначили, що похибка визначення загальної маси транспорту не буде перевищувати 5%. Плюсом технології WiM називають відсутність людського фактору.

На офіційній сторінці у Facebook голова РОДА Віталій Коваль опублікував роз'яснення вибору доріг, на яких розмістили систему.
"Місця вибрані не випадково. Цими дорогами їздять вантажівки з гранітних та піщаних кар’єрів. Часто вони – перевантажені. Ми не лише будуємо дороги, а й повинні їх зберегти!", – написав посадовець.
Він зазначив, що водіїв, які порушуватимуть ваговий режим, штрафуватимуть. Дані про порушення і не тільки передаватимуться управлінню Укртрансбезпеки. Уся статистика системи розміщуватиметься на одному порталі, який запустив Укравтодор.
Що відомо
- Перевантажені понад норму автомобілі псують дороги, особливо у спекотну погоду. Від таких ваговозів швидко утворюється колійність.
- На північно-східному напрямку Рівненщини знаходиться багато гранітних кар'єрів. Продукція з них перевозиться до центральної та західної частини області. Будівельні потреби забезпечують піщані кар’єри південної частини. Контроль ваги та габаритів на цих ділянках дороги раніше не здійснювали.
- 16-го вересня цього року Верховна Рада прийняла законопроект №3743, в якому штрафи за перевищення ваги вантажу становитимуть від 5100 до 51000 гривень. Штрафи передбачені і для вантажовідправників.
- За даними Укравтодору, чотири ваги WiM вже працюють у різних районах Київської області.
- Готовність вагового комплексу на Рівненщині запланували на грудень 2020-го року. Уже закінчили фрезерувальні роботи старого дорожнього покриття та вкладають новий асфальтобетон. По завершенню проведуть електрику, інтернет та встановлять спеціальні датчики.
- За допомогою WiM контролюватимуть усі автомобілі, в тому числі буси.