Займання у Воронезькій області РФ, вартість ракети "Паляниця" та нова АЕС на Черкащині — головні новини ранку 28 серпня

Займання у Воронезькій області РФ, вартість ракети "Паляниця" та нова АЕС на Черкащині — головні новини ранку 28 серпня

Український військовий
Український солдат готує безпілотник FPV до місця польоту в Луганській області, 25 серпня 2024 року. Getty Images/Diego Herrera Carcedo

У Воронезькій області РФ безпілотник впав біля вибухонебезпечних об'єктів, спричинивши займання; українська далекобійна ракета "Паляниця" коштує менш ніж $1 млн; Україна тимчасово зупиняє виплати за ВВП-варрантами та державними борговими зобов'язаннями та на Черкащині планують збудувати атомну електростанцію Суспільне підготувало головні новини ранку 28 серпня.

1. У Воронезькій області РФ безпілотник впав біля вибухонебезпечних об'єктів, спричинивши займання

У Воронезькій області Росії у Россошанському районі уламки БПЛА впали поблизу вибухонебезпечних об'єктів, спричинивши займання.

Про це повідомив губернатор Воронезької області РФ Олександр Гусєв.

За його даними, детонації не відбулося, однак загроза була настільки серйозною, що оперативні служби оголосили тимчасову евакуацію мешканців двох прилеглих населених пунктів.

Для евакуйованих було розгорнуто пункт тимчасового розміщення в районному центрі, а для перевезення людей були залучені автобуси. Як пише російський чиновник, займання вдалося ліквідувати, ситуація стабілізувалася. Мешканці вже повертаються до своїх домівок.

2. Українська далекобійна ракета "Паляниця" коштує менш ніж $1 млн

Україна представила нову далекобійну ракету-дрон під назвою "Паляниця", яка коштує менше мільйона доларів.

Про це у коментарі Associated Press повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Паляниця" дозволить завдавати ударів по глибоких тилових позиціях Росії без необхідності отримувати дозвіл від західних союзників.

Зброя має радіус дії до 700 кілометрів, що можна порівняти з американськими ракетами ATACMS. Військове відео показало карту, на якій зазначено, що "Паляниця" може досягти щонайменше 20 російських аеродромів, зокрема російської авіабази Саваслейка.

Розробка "Паляниці" є повністю новим проєктом, над яким Україна працювала близько 18 місяців. Вартість кожної ракети становить менше ніж $1 мільйон, а для зниження витрат на виробництво Україна звернулася до приватного сектора.

Чому це важливо: Під час виступу з нагоди Дня Незалежності на Софійській площі 24 серпня Володимир Зеленський розповідав, що Україна вперше застосувала проти армії РФ нову ракету-дрон "Паляниця". За словами міністра стратегічної промисловості Олександра Камишіна, ракетою було вражено військовий об’єкт росіян на тимчасово окупованій території.

3. Україна тимчасово зупиняє виплати за ВВП-варрантами та державними борговими зобов'язаннями

Український уряд ухвалив рішення про тимчасове призупинення виплат за ВВП-варрантами з 31 травня 2025 року.

Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій на урядовому вебсайті.

Крім того, згідно з документом, Україна також тимчасово припинить виплати за кредитами від Cargill Financial Services International, Inc. з 3-го вересня 2025 року, та за державними облігаціями, гарантованими урядом України, випущеними енергетичною компанією "Укренерго", починаючи з 9 листопада 2025 року.

Це рішення є частиною заходів уряду, спрямованих на стабілізацію економічної ситуації в країні у складних умовах воєнного часу.

4. Енергоатом розпочинає проєкт будівництва Чигиринської АЕС з чотирма новими енергоблоками

Україна зробила перший крок до реалізації масштабного проєкту з будівництва нової атомної електростанції у Чигирині на Черкащині. В рамках енергетичної стратегії країни до 2050 року, яка передбачає збільшення потужностей атомної генерації, Енергоатом обрав перспективний майданчик поблизу містечка Орбіта для зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства.

Керівник "Енергоатома" Петро Котін заявив, що компанія має намір відродити містечко Орбіта, перетворивши його на сучасний населений пункт на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Реалізація цього проєкту стане важливим вкладом у повоєнне відновлення країни та забезпечення енергетичної безпеки.

Успішне впровадження інноваційних ядерних технологій не лише зміцнить енергетичний сектор України, але й зробить країну лідером у сфері атомної енергетики.

На початок