Диджиталізація в процесі: Міноборони внесло ключові зміни у три накази щодо обліку військового майна

Диджиталізація в процесі: Міноборони внесло ключові зміни у три накази щодо обліку військового майна

Міністерство оборони України продовжує цифровізацію української армії. Зокрема наразі внесено зміни у накази №232, №300 та №440, які стосуються військового обліку майна.

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

У Міноборони розповіли, що зміни у ці накази скасовують цілу низку бюрократичних норм, а частину паперової роботи можна буде виконувати у цифровому форматі. Це пришвидшить внутрішні процеси, заощадить час на службу і полегшить роботу військовим.

Що змінюється:

  • скасовуються 16 неінформативних паперових книг і журналів. Наприклад, книги обліку руху осіб, що харчуються, чи журнал обліку мила;
  • скасовуються стелажні ярлики та штабельні картки для більшості складів;
  • атестати на харчування та майно військовослужбовців можна буде набрати на комп'ютері і роздрукувати. Раніше це були бланки суворої звітності, які писались від руки при переміщеннях військових;
  • скасовуються комісії для прийняття-передання військового майна;
  • скасовується звірка і ведення журналів результатів звірки обліку військового майна між військовими частинами і органами військового управління, що працюють в інформаційно-комунікаційних системах. Цими даними можна буде обмінюватися у цифровому вигляді.
  • дозволяється використовувати кваліфіковані електронні підписи та печатки при оформленні первинних документів та веденні обліку військового майна.

Раніше уряд погодив пропозицію Міністерства оборони стосовно впровадження діяльності служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їхніх сімей.

На початок