Нацбанк закликає Раду не підтримувати закон, що скасовує банківську таємницю

Нацбанк закликає Раду не підтримувати закон, що скасовує банківську таємницю

Нацбанк закликає Раду не підтримувати закон, що скасовує банківську таємницю УНІАН

Національний банк закликає профільний комітет парламенту не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів, доступ до якого планують надати правоохоронним та контролюючим органам.

Як повідомляє пресцентр регулятора, створення зазначеного реєстру передбачене законопроєктом № 4135 "Про засади антикорупційної політики на 2020-2024 роки".

"Національний банк вважає, що пропонований законопроєктом спосіб отримання правоохоронними та контролюючими органами інформації, яка становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці. Як наслідок, це може призвести до погіршення стану захисту приватної інформації та зниження довіри до банківської системи", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку пояснили, що нині підстави та порядок розкриття банківської таємниці на вимогу правоохоронних та контролюючих органів чітко визначені законом "Про банки і банківську діяльність".

Також у регуляторі додали, що під час доопрацювання законопроєкту до другого читання НБУ запропонував парламентарям виключити положення про створення такого реєстру, безпосередній доступ до якого передбачається надати правоохоронним та контролюючим органам.

Що відомо про закон про Антикорупційну стратегію

5 листопада Рада ухвалила законопроєкт № 4135 "Про засади антикорупційної політики на 2020-2024 роки" у першому читанні.

Законопроєкт пропонує затвердити Антикорупційну стратегію, яка передбачає чотири розділи. Перший розділ присвячений концепції формування антикорупційної політики в Україні у наступні п'ять років. Решта розділів документа містять опис певних проблем й очікування стратегічних результатів, які слід досягти для їх вирішення.

Як йдеться в пояснювальній записці, Антикорупційна стратегія базується на об'єднанні двох підходів: подальше удосконалення загальної системи запобігання та протидії корупції та мінімізація корупції в найбільш пріоритетних, із точки зору подолання корупції, сферах, зокрема за рахунок проведення найбільш успішних галузевих реформ.

Документом також пропонується внести зміни до деяких положень закону "Про запобігання корупції" з метою підвищення ефективності механізмів моніторингу та координації реалізації державної антикорупційної політики. Зокрема, пропонується:

  • передбачити повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення порядку здійснення моніторингу, координації, оцінки ефективності реалізації державної антикорупційної політики;
  • передбачити запровадження інформаційної системи з метою забезпечення відкритості відомостей про стан реалізації державної антикорупційної політики, інших заходів із запобігання та протидії корупції;
  • переглянути періодичність підготовки національних доповідей щодо ефективності державної антикорупційної політики та порядок їх затвердження;
  • визначити строки, на які мають розроблятись і затверджуватись Антикорупційна стратегія та відповідна державна програма;
  • уточнити положення щодо збору та опрацювання статистичної інформації про результати діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Документ також передбачає необхідність забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.

Ініціатором законопроєкту є Кабінет міністрів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди