Офіційного звернення не отримували: у Білорусі відповіли на заклик України відвести армію від кордону

Офіційного звернення не отримували: у Білорусі відповіли на заклик України відвести армію від кордону

Білорусь, армія, техніка, кордон з Україною
Міноборони Білорусі показало відправку військової техніки на кордон з Україною. Міноборони Білорусі/Павел Суринов, "Ваяр"

Мінськ не отримував "офіційних звернень" від Києва з вимогою відвести війська від українсько-білоруського кордону.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз, передає Белта.

"Офіційно такі звернення від української сторони ні в якому вигляді до нас не надходили. Ми лише бачили це повідомлення на просторах інтернету. Знаєте, там вистачає всякого. Тож ми самі були б вдячні, якби хтось зміг нам роз'яснити логіку подібних заяв. На нашу думку, дуже хитромудру", — сказав він.

Глаз повторив попередні білоруські заяви про нібито українські дрони, запущені над Білоруссю, перекидання в країну "терористів" та "постійні провокації" з українського боку. І через ці дії білоруська армія змушена виконувати "завдання із забезпечення безпеки території Білорусі та наших громадян".

25 серпня МЗС України з посиланням на дані розвідки повідомило, що Білорусь стягнула до кордону з Україною свою армію та "вагнерівців" і проводить навчання у безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, а це створює загрози національній безпеці України та світовій безпеці загалом. У МЗС закликали Білорусь відвести війська від кордону "на відстань, що перевищує дальність ураження наявних у РБ систем вогню".

Раніше невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його "змусили" перекинути до кордону з Україною майже "третину" своєї армії, оскільки Київ нібито розмістив біля кордону понад 120 тисяч військовослужбовців. За його словами, це сталося наприкінці червня – на початку липня, коли велася підготовка до параду у Мінську до Дня незалежності РБ.

Імовірне посилення білоруських військ на кордоні з Україною

10 серпня міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін повідомив, що Білорусь вирішила посилити війська на Гомельському і Мозирському напрямках, що біля кордону з Україною. Зокрема, йдеться про переміщення туди РСЗВ "Полонез" та "Іскандер". Так вирішили після заяви Лукашенка, що вночі 10 серпня Білорусь збила кілька повітряних цілей з території України.

Як інформує білоруське державне агентство "БелТА", невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко дав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському і Мозирському тактичних напрямках, які межують із Київською та Чернігівською областями.

11 серпня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило фото і відео відправки військової техніки на кордон з Україною.

12 серпня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко сказав в ефірі Суспільного, що наразі українські прикордонники не фіксують перекидання білоруських сил на кордон.

На початок