Дар'я Блашко - про контрольні гонки, тести на коронавірус та фізичний стан перед стартом сезону

Дар'я Блашко - про контрольні гонки, тести на коронавірус та фізичний стан перед стартом сезону

Ексклюзивно
Дар'я Блашко - про контрольні гонки, тести на коронавірус та фізичний стан перед стартом сезону IBU

Інтерв'ю української біатлоністки про готовність до початку сезону.

Збірна України з біатлону завершує тренувальний збір у фінському Вуокатті. За тиждень до старту сезону Кубка світу українці разом зі збірними Болгарії, США та Фінляндії провели два контрольні старти.

Читайте також: Результати контрольної індивідуальної: дві перемоги українців у жіночій та чоловічій гонках

В українській жіночій команді найкраще себе проявила Дар’я Блашко – була першою в спринті та третьою в короткій індивідуальній гонці. Про збір загалом, стрільбу та роботу зі словацьким тренером вона розповіла в інтерв’ю Суспільне Спорт.

 • Про контрольні старти

"Контрольні старти – це частина підготовки, тому серйозних висновків робити не варто. Кожен побачив свої помилки – виправив, побачив слабкі місця. Ми спробували свої сили, увійшли в змагальний режим – це основна мета контрольних гонок".

Читайте також: Результати контрольного спринту. Блашко перемогла в жіночій гонці, Підручний - у трійці в чоловіків
 • Про результати спринту та короткої індивідуалки

"Хоч і закрила усі мішені в спринті, я дуже довго стріляла. Було достатньо холодно, вперше за останні дні, в мене дуже замерзли руки. Я майже не відчувала спусковий гачок: коли підготувалась, встала, то навіть все ж подивилась, чи поклала я палець на гачок, тобто настільки не відчувала його. Тому довелося виконувати дуже глибоку роботу і за рахунок цього я зробила нуль. Можливо, якби працювала швидше, то не закрила б усе. Це дійсно була повільна стрільба – на Кубку світу так стріляти не можна.

У другий день стріляла швидше, але все одне не той темп, якого хотілося б. Десь не встигла повністю відновитися після спринту і не вистачило "свіжості" в руках, бо промахи були на стійці. Але можливо підвела й концентрація. Загалом, непогано, бо з лежкою я впоралася, саме через неї найбільше переживала. А що буде далі зі стрільбою стоячи – подивимось".

Читайте також: Склад збірної України з біатлону на перший етап Кубка світу
 • Про збори та тестування на COVID-19

"Збір у Вуокатті проходить добре. Єдине, що все ж стоїть тепла погода і траса була важкою, мокрою, лише під час контрольного спринту траса була ідеальною. Взагалі, просто супер, бо випало трохи снігу, підморозило і вона стала, як бетон. А до цього була каша та вода.

Тести, дійсно, змушують трохи понервувати. Адже кожен раз сподіваєшся, що все буде добре, бо бувають випадки, що захворювання проходить безсимптомно і людина цього ніяк не відчуває. Буває симптоми вже з’явилися, а інколи ще ні – тому це додає переживань. Розумію, що на Кубку світу через це також виникатимуть труднощі".

 • Про вимушений карантин команди "А"

"Ми втратили кілька днів підготовки. Не знаю, як це вплине уже безпосередньо у сезоні, можливо позитивно, а може й негативно. Ніхто не знає у що це виллється врешті-решт. Загалом, нічого страшного не сталося. Після двох перших днів ми стали на лижі та перейшли до комплексних тренувань. Ми пропустили кілька силових тренувань – це не дуже добре. Втім, знову ж таки, ніколи не знаєш як буде краще. Тому позивне налаштування зберігається, а це найголовніше".

 • Про фізичний стан

"Не хочу цього сезону оцінювати свою готовність у відсотках чи ще якихось вимірах, бо це завжди може бути оманливе відчуття. Зараз просто дивлюсь день за днем, як воно є і вже відштовхуюсь від цих відчуттів".

 • Про роботу з Юраєм Санітрою

"Висновки про спільну роботу хочу зробити вже після сезону, бо тільки тоді можна буде побачити повну картину. Зараз частина підготовки вже пройшла, частина ще попереду. Будуть етапи та гонки і лише наприкінці сезону зможу сказати: «Так, ми попрацювали супер або ж були певні варіанти…». У принципі, рухаємося добре. Підготовка, на мій погляд, в цих умовах відбулася збалансовано та добре. Якими будуть старти, подивимось. Налаштовуємось.

Юрай тримає усіх в дисципліні, адже команда велика, якщо кожен буде займатися своїми справами за бажанням, то настане безлад. Тому дисципліна нікуди не поділася".

 • Про оновлення елементів гвинтівки

"Я вже давно працюю з болгарським майстром над своїми ложами. Але через пандемію цьогоріч до нього не вдалося приїхати. Утім, я чекаю від нього нову резервну ложу. Можливо, через певний час вона стане основною, але не в цьому сезоні звичайно. Думаю, це станеться в наступному. Зараз ми спробували чисто дистанційний варіант роботи, щоб не приїжджати до Болгарії. У принципі, вже один варіант зробили для спортсмена з України. Це був вкрай складний крок, але вийшло дуже добре: найбільша складність у рукоятці, тому що її складно зробити без спортсмена, усе інше за допомогою вимірів можна зробити без проблем. Зараз я чекаю на свою ложу.

А так, я досі стріляю з гвинтівки БІ-7. Бути єдиною в команді, хто користується нею дуже важко. Пробувала працювати з гвинтівок Anchutz, що використовують інші дівчата. Вони класні, але на жаль, не мій варіант".

 • Плани на останні дні у Вуокатті

"У понеділок, 23 листопада, тренуємось, маємо здати тест на коронавірус, а вранці у вівторок, 24 листопада, виїжджаємо до Контіолахті".

Що відомо

 • Дар'я Блашко попала до складу української збірної, яка виступатиме на етапах Кубка світу в Контіолахті. Перша гонка відбудеться в суботу, 28 листопада.
 • У сезоні 2019/20 Блашко провела 8 особистих гонок на етапах Кубка світу, усього - 10 стартів (включно з естафетами).
 • Її найкращий результат - 17 місце у гонці переслідування на етапі в Ансі.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТенісБіатлонФутбол