Колишній морський піхотинець Уолтер Орр Скотт 10-й рік мешкає в Україні. Родом чоловік з Техасу, нині мешкає у Жмеринці, їхати назад в США, каже не планує. Два останніх роки чоловік виношував ідею влаштувати фотосесію собі та дружині в українській хаті та одязі. Навіщо це йому, що з того вийшло, і чому, зрештою, довело до сліз його дружину, бачили кореспонденти Суспільного.
Розписану українську хату під солом'яним дахом подружжя відшукало у Вінниці.

Саме Уолтеру належить ідея цієї фотосесії, каже Любов Шадрухіна. Задум про те, як все влаштувати він виношував майже два роки.
"Я йому дуже вдячна", - розповідає Любов Шадрухіна.

Фото: Євген Симоненко

Для фотосесії Уолтер одягнув вишиванку, свого капелюха, як згадку про Техас, де народився і виріс та картатий шалик, то вже згадка про прадіда кельта.

Фото: Євген Симоненко
Саме українська культура і її звичаї стали причиною, чому американський морпіх після виходу на пенсію та подорожей світом вирішив залишитися.
"Я живу понад 9 років в Україні. Я тут щоб допомогти людям памʼятати цінність їхньої культури”, - каже Уолтер.

В Україні Уолтер із 2011 року. За цей час видав 5 книг про неї, її людей, війну і майдан. Власну пенсію, каже Уолтер - витрачає на допомогу українським захисникам. Раніше не раз і сам їздив на схід. Йому там і псевдо дали “Пентагон”. Все це, каже робить, бо вважає тепер Україну своєю домівкою.
"Після вторгнення Росії в Україну побачив, що про наших солдатів ніхто не турбується", - говорить Уолтер.

Фото: Євген Симоненко
Уолтер та Любов і досі спілкуються кожен своєю мовою. Він англійською, вона українською. Іноді очима. І завжди, каже жінка, одне одного розуміють. Щоправда, Уолтер українську потроху вчить.

Фото: Євген Симоненко
Говорить, найкраще, що є в Україні, це жінки, а найгірше - зарплати та пенсії простих українців. А фотосесію організував, бо хотів показати дружині, яка вона гарна.
“Цією фотосесією я хотів показати Україні цінність українських традицій, і свою дружину, яка вона гарна особливо в українському вбранні”, - зазначив Уолтер.


Читайте також
- Подружжя вінничан перетворило хлів у музей старожитностей
- У Вінницькому педуніверситеті створять музей археології
- У селі Буша на Вінниччині подружжя створило притулок для корів
- Вінницькі гончарі вчили тернополян розписувати тарілки