На одній з дільниць Дніпра був вкинутий другий контрольний лист у скриньку для голосування

На одній з дільниць Дніпра був вкинутий другий контрольний лист у скриньку для голосування

На одній з дільниць Дніпра був вкинутий другий контрольний лист у скриньку для голосування Depositphotos

На виборчій дільниці №121127 (вул. Тополина, 37, школа №78) спостерігач ОПОРИ зафіксував два контрольних листа у великій стаціонарній скриньці для голосування під час підрахунку голосів.

Перший контрольний лист члени комісії поклали у скриньку зранку, о 7:50. Другий лист додали вже після закінчення голосування, хоча на ньому також написаний час 7:50.

"Відповідна процедура є виборчим ноу-хау членів ДВК, тому що повторне додавання  до скриньки  контрольного листа не передбачено", – пояснив  Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

На одній з дільниць Дніпра був вкинутий другий контрольний лист у скриньку для голосуванняФото: ОПОРА

Фотографії двох різних контрольних листів, які були вкинуті в одну скриньку для голосування

Що відомо

  • Відповідно до частини 4 статті 247 Виборчого кодексу України на підготовчому засіданні голова дільничної виборчої комісії надає для огляду членам дільничної виборчої комісії, присутнім кандидатам у депутати, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам, представникам засобів масової інформації почергово всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожна виборча скринька опломбовується або, у разі неможливості, опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого в неї вкидається контрольний лист, у якому зазначаються номер виборчої дільниці, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, прізвища, ініціали та підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб організацій партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії. Після вкидання контрольного листа до виборчої скриньки голова виборчої комісії надає для огляду наступну виборчу скриньку і проводить з нею ту саму процедуру. Згідно частини 24 статтті 250 цього ж Кодексу у разі виникнення сумнівів щодо достовірності контрольного листа та в інших сумнівних випадках рішення щодо визнання виборчих бюлетенів, що знаходяться у виборчій скриньці, такими, що не підлягають урахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців, приймається дільничною виборчою комісією шляхом голосування.

Читайте також

Всі виборчі дільниці Дніпра та Нікополя завершили свою роботу без порушень

За даними екзит-полу СОЦІС міським головою Дніпра стає Борис Філатов

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляція

Дніпрян безкоштовно пригощали чаєм і закликали голосувати

У день голосування у дніпровських маршрутках можна було їздити безкоштовно

У «день тиші» до поліції Дніпропетровської області надійшло 27 повідомлень про порушення

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди