У день повторного голосування в одинадцяти містах України поліцейські зареєстрували 407 повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого процесу
У пресслужбі Національної поліції зазначили, що загалом було розпочато 11 кримінальних проваджень та складено 10 адміністративних протоколів.
Найбільше порушень зареєстровано у Дніпропетровській – 206, Львівській – 46, Полтавській – 41, Рівненській – 34, Миколаївській – 26, Донецькій – 15, Запорізькій – 14, Закарпатській – 12, Черкаській – 11 та 2 – у Кіровоградській областях.
Здебільшого події стосувалися фотографування виборчого бюлетеня або виборчої документації – 177, незаконної агітації – 36, підкупу виборців – 20, конфлікту – 13, знищення або псування бюлетеня або іншої виборчої документації – 12, фальсифікації виборчих документів – 8, незаконного опитування – 4, конфліктів між членами ТВК (ДВК) – 3, спроби або винесення виборчого бюлетеня – 3.
За результатами проведених перевірок складено 10 адміністративних протоколів:
- 6 за пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня (5 – у Дніпропетровській та 1 – у Львівській областях);
- 3 за публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування (2 – у Донецькій та 1 – Полтавській областях);
- 1 за порушення правил щодо карантину (у Миколаївській області).
Також упродовж доби до ЄРДР унесено відомості щодо 11 кримінальних проваджень: 5 – за фальсифікацію, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації (3 – у Львівській та 2 – у Дніпропетровській областях); 2 за підкуп виборця (у Дніпропетровській та Рівненській областях); 1 за незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування (у Закарпатській області); 1 за порушення таємниці голосування (у Дніпропетровській області); 1 – за хуліганство (у Полтавській області); 1 за підроблення документів, печаток, штампів та бланків (у Львівській області).
Що відомо
- В України завершився другий тур виборів. Після закриття дільниць, спостерігачі підрахували, що інтегрована явка виборців становила 29,3%.
- Від початку голосування громадянська мережа ОПОРА зафіксувала різноманітні порушення, зокрема підкупи виборців, проведення агітаційних ярмарків та перешкоджання волевиявленню.
- Екзитполи оприлюднили попередні дані з ймовірними переможцями голосування. Так, у більшості міст більшість голосів виборців отримали чинні міські голови.