Очільника майбутньої Полтавської міської об’єднаної громади обирають сьогодні жителі обласного центру та 55 навколишніх сіл. Цього разу отримують лише один бюлетень і вибрати мають серед двох кандидатів – це Сергієм Іващенком та Олександром Мамаєм. Вони отримали найбільше підтримки у першому турі виборів.
Село Івашки Полтавського району – за десяток кілометрів від обласного центру. А після виборів буде у складі нової міської громади.
"Ми ще не відчули, що об’єдналися, не знаємо, як буде далі. Але сподіваємося на хороше", – каже виборчиня Роза Кухта.

Виборча дільниця у Івашках Полтавського району
У селі одна дільниця для пів тисячі виборців. Сюди їх впускають по двоє.
"Сподіваємося, хоча б 50% прийде, бо на минулих виборах було мало. За минулим досвідом було початок – 8 годин, бо люди їдуть на роботу, може, хтось на якісь зміни, то на 8 годин були люди, а потім ближче до обіду, і найбільше пішли перед закриттям", – говорить голова виборчої дільниці Олеся Скиба.

Виборчий процес у Івашках
"Уваги б, може, дорогам приділити. Бо їх ніби й латають, але хотілося б кращого. Плюс є вулиці, які ще не зроблені. Роками люди щебінь завозять самі й усе", – каже виборець Валерій Власов.

Графіка: вибори у Полтавській ОТГ
У складі Полтавської ОТГ – 56 населених пунктів. Це 1 міська та 10 сільських рад. Площа нової громади понад 500 квадратних кілометрів.
Приєднується до міської ОТГ і село Гожули.
"Я позитивно до цього ставлюся. Чому? Думаю, що насамперед дороги у нас покращаться, у нас перед магазином площа зовсім не годиться. Немає освітлення, не заасфальтовано, немає під’їздів до магазинів. Центр Гожулів, самі бачите, що потребує поліпшення. Потім – водопровід. Заміна старих труб водопроводу, водонапірні башти", – розповів виборець Анатолія Тягло.

Виборчий процес на дільниці у селі Гожули
"Не дуже, я навіть не знаю, що буде далі. А хочу, щоб у нас була школа. Бо у нас школа й садок – усе разом. Нема школи. Треба знайти землю і побудувати школу. Благоустрій села, дороги кращі. На Зорівку дороги немає", – каже виборчиня Тамара Тенянко.
До Гожулівської сільради нині входить 4 села, де майже 3 тисячі жителів. Понад 2 із них мають проголосувати на дільниці у сільському будинку культури
"Не було ніяких порушень, відкрилися вчасно, ніяких не було проблем. Ми більше, ніж 4 людини не пускаємо. На вході у нас людина за цим стежить", – каже заступниця голови виорчої дільниці в селі Гожули Людмила Теліжник.
Порахувати голоси на дільниці планують швидко, каже Людмила Теліжник. Полтавська ОТГ одна із тих в області, що утворюються останніми, вже після місцевих виборів. Жителі Полтави, кажуть, що не проти таких змін.
"Якщо поглянути на досвід Польщі, то воно дало позитивний результат. Тому, я вважаю, що буде добре", каже виборець Сергій Шамаян.

Виборчий процес на дільниці у селі Гожули
"Чекаю, по-перше, великої енергійної роботи по розбудові міста, бо будівництву, захисту людей від свавілля різних угрупувань – й олігархічних, і бандитських. А також про допомогу старим людям", каже виборець Володимир Глушко.
У майбутній Полтавській громаді понад 238,5 тисяч виборців. А жителів загалом – майже 313 тисяч.