Як небанально розповідати про локальну культуру

Як небанально розповідати про локальну культуру

Як небанально розповідати про локальну культуру

У вівторок, 10 листопада, продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська на онлайн-зустрічі «Як розповідати про локальну культуру» поділилася, навіщо розповідати про культуру — яка користь медіа, читачам і самій сфері. А також як шукати формати й теми та розуміти, хто є співрозмовником медіа.

Подію організували MediaLab та ГО «Львівський медіафорум». Трансляція відбулася на фейсбук-сторінці видання.

Ірина Славінська говорила про «культурні окуляри», крізь які можна по-новому подивитися на різні сфери — від економіки чи політики до туризму. Проте зазначила, що під час підготовки матеріалів варто зважати на потреби аудиторії — це допоможе й визначитися з темами, й обрати формат. Редакції, які знають свою аудиторію, добре розуміють, якою мовою говорити зі слухачами, читачами й глядачами і яке обирати подання. 

«Саме культурна тематика може допомогти по-новому подивитися на ті теми, які знають усі, до яких звикли. Навіть загальноінформаційні медіа, які нібито ніколи не цікавилися культурою, саме через культурну тематику можуть знайти нетипові й нові підходи до своїх матеріалів. Наприклад, держбюджет — великий та складний сюжет… А тепер спробуйте читачам локального медіа пояснити, хто саме та як купує нові книжки в їхні місцеві бібліотеки? Цікава вправа, що одразу додає предметності. Так розмова про цифри перетворюється на розмову про людей», — зазначила під час зустрічі Ірина Славінська.

За словами продюсерки UA: Радіо Культура, розповідати про культуру потрібно й для того, аби допомогти своїй аудиторії познайомитися із цікавими героями нашого часу.

«Нам потрібні позитивні історії в пошуках героїв нашого часу. І я тут не про позитив заради позитиву, а й про перемоги теж. Будь-яку найскладнішу історію набагато легше подати аудиторії, якщо там є яскравий герой або героїня. Наприклад, якесь абстрактне відновлення маловідомої єврейської спадщини менш цікаве, ніж історія будівельника з Острога, котрий вирішує власним коштом почати відновлення синагоги. На жаль, він не так давно помер від COVID-19. Але повірте, такі герої є в кожному місті», — розповіла Ірина Славінська.

Дивіться повне відео онлайн-зустрічі — за посиланням.

Нагадаємо, UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі UA: Радіо Культура музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше