Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді 22 серпня провів спільну пресконференцію у Варшаві з польським колегою Дональдом Туском. Моді заявив, що Індія підтримує діалог і дипломатію у встановленні миру в Україні, адже "жоден конфлікт чи проблема не можуть бути вирішені на полі бою".
Про це політик говорив під час брифінгу.
"Ситуація, що склалася в Україні та Західній Азії, викликає глибоке занепокоєння у всіх нас. Індія твердо переконана, що жоден конфлікт чи проблема не можуть бути вирішені на полі бою. Втрата невинних життів у будь-якій кризі є найбільшим викликом для всього людства, і саме тому ми підтримуємо діалог і дипломатію для швидкого відновлення миру і стабільності", — підкреслив глава індійського уряду.
Він додав, що задля миру Індія готова співпрацювати з дружніми країнами і надавати всю можливу підтримку.
Прем'єр-міністр Польщі, Дональд Туск подякував Моді за те, що той готовий особисто долучитися до мирного, справедливого і швидкого завершення війни в Україні.
"Ми впевнені, що Індія може відіграти тут дуже важливу і позитивну роль. Ця заява має велике значення, особливо з огляду на те, що прем'єр-міністр незабаром відвідає Київ. Ми впевнені, що цей візит також буде історичним", — заявив Туск.
Як повідомив Туск, це перший візит глави індійського уряду до Польщі за 45 років.
Також 22 серпня Нарендра Моді зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою.
Після цього прем'єр Індії вирушить в Україну і 23 серпня зустрінеться в Києві з президентом України Володимиром Зеленським.
Прем’єр Індії заявив, під час свого візиту до Києва поділиться "перспективами" щодо мирного вирішення "конфлікту" між Україною та Росією. Як повідомляли джерела індійського видання Hindustan Times, індійська сторона виключила будь-яку пряму посередницьку роль між Україною та РФ. Але Індія може передавати повідомлення між двома сторонами.
14 червня 2024 року президент Україні Володимир Зеленський зустрічався із Нарендрою Моді на полях саміту "Групи семи" (G7) в Італії. Тоді вони обговорили розвиток двосторонніх відносин між країнами та розширення торгівлі, зокрема, в контексті функціонування чорноморського експортного коридору.