Працівники Хмельницького підприємства УТОС збирають гроші на розвиток підприємства

Працівники Хмельницького підприємства УТОС збирають гроші на розвиток підприємства

Працівники Хмельницького підприємства УТОС збирають гроші на розвиток підприємства undefined

Незрячі та слабозорі працівники виробничих цехів Хмельницького підприємства УТОС сьогодні вийшли колядувати: так вони збирають гроші на розвиток підприємства. Яке має борги в понад 200 тисяч гривень і призупинило виробничу діяльність 26 листопада. Відтоді майже 40 працівників перебувають у відпустках за власний рахунок, і частина їх вирішили вітати хмельничан з святами та збирати пожертви на відновлення роботи підприємства українського товариства сліпих.

Сьогодні близько десятка незрячих і слабозорих працівників Хмельницького підприємства УТОС колядують біля православного храму. У руках працівниці підприємства Олени Серветник-коробка для пожертв. Жінка каже: гроші - не для себе, а на розвиток підприємства УТОС.

"Там зараз дуже скрутні часи, дуже багато боргів…Ці гроші ми хочемо вкласти в якусь сировину, шоб в людей була хоч якась робота."

Світлана Ковтанюк на підприємстві заробляла в місяць в середньому тисячу гривень. Її пенсія з інвалідністю по зору 2 тисячі 400 гривень.

" В нас кожна копієчка дорога, і підприємство-це наше спілкування, бо ми більше нікуди не ходим."

Прочани виходять після служби та кидають у коробку хто скільки може.

Світлана Ковтонюк - " Я хочу всім подякувати, хто хоч якусь копійку давав!"

Працівник підприємства об`єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство УТОС» Сергій Федорук розповідає: Шукав роботу деінде, коли на підприємстві УТОС почали боргувати зарплату, та не знайшов.

"Вони думають-якщо людина незряча чи з малим процентом зору, то має сидіти вдома, не виходити на вулицю…Ну нема нам роботи!"

говорить Андрій Мацицький

"Ми можем любу роботу робити, яка ручна-щоб тільки показали, і зможемо."

Лайф: колядують, прочани кладуть гроші в коробку.

Олена Серветник - "Ми ше не рахували, коли закінчим коляду, разом із нашою виконуючою обов’язки рішимо, куди вкласти ці гроші."

Із 26 листопада працівники підприємства УТОС у відпустці за власний рахунок. Де не можуть перебувати довше двох місяців. Надія Зарицька, яка погодилася виконувати обов’язки директора в грудні минулого року, каже: працівники вийдуть на роботу вчасно.

" Я планую, що вони вийдуть раніше на роботу. Я шукаю для них роботу. Шукаю підприємців, які прийдуть до нас як партнери або інвестори, які зможуть використати наші площі і надати роботу нашим працівникам."

Борг із зарплати працівникам виробничих цехів-понад 251 тисяча гривень за один місяць 18-го року та 5 місяців 19-го року. 60 тисяч погасили за рахунок орендної плати 12-ти орендарів, які платять 51 гривню за квадратних метр у приміщенні – розповідає Надія Зарицка. За її словами, на підприємстві є 140 квадратних метрів вільних площ, понад 200 квадратних метрів в гаражах. В одному з них-склад готової продукції: картонні швидкозшивачі, які коштують 4 гривні 50 копійок, та теки із зав’язками. Їхня вартість 5 гривень 80 копійок кожної. Продукції тут-каже Надія Зарицька-на майже 80 тисяч гривень. Та на неї немає покупців.

" Якщо ми погасимо заборгованість, і втримаємось хоча б на нульовому прибутку, то ми зможем подати в фонд соцзахисту пакет документів на закупівлю нового обладнання, щоб ми могли випускати продукцію конкурентноспроможну."

Сніжана Паюк, заступниця директора служби посередництва та примирення, куди восени звернулися працівники підприємства вирішувати трудовий спір з колишнім директором Сергієм Кириченком, каже: шанс уникнути ліквідації підприємства українського товариства сліпих є.

" Майновий стан гарний, оренда-можна знайти вихід."

Вимогу другого трудового арбітражу, засідання якого відбулося 6 грудня, виконуюча обов’язки директора виконує-каже Сніжана Паюк. Це рішення виплатити борги з зарплати найманим працівникам та звітувати про це кожного місяця.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди