Спостерігачі фіксують перші порушення. Як в Україні проходить другий тур виборів

Спостерігачі фіксують перші порушення. Як в Україні проходить другий тур виборів

Спостерігачі фіксують перші порушення. Як в Україні проходить другий тур виборів УНІАН

У неділю, 22 листопада, українці у другому турі почали обирати голів 11 міст та депутатів 47 місцевих рад. Від початку голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували низку порушень, пов'язаних з невчасним відкриттям виборчих дільниць.

Повторне голосування проходить у Бердянську Запорізької області, Дніпрі, Дрогобичі Львівської області, Львові, Миколаєві, Нікополі Дніпропетровської області, Полтаві, Рівному, Слов’янську Донецької області, Ужгороді та Черкасах.

За інформацією громадянської мережі ОПОРА, спостерігачі вже зафіксували перші порушення дільничих виборчих комісій

19,67% ДВК порушили вимоги Виборчого кодексу, розпочавши підготовче засідання раніше встановленого часу. На засіданні ДВК, яке повинне розпочатися не раніше як за 45 хвилин до початку голосування (07:15), здійснюються важливі процедури підготовки процесу голосування. Зокрема, оглядаються і опломбовуються виборчі скриньки, до них вкидаються контрольні листи, виборчі бюлетені передаються членам ДВК тощо.

На 1,26% дільниць підготовче засідання ДВК розпочалось раніше 07 години, натомість на 18,41% ДВК засідання почалось після 07 години, але раніше встановленого часу. При цьому 80,33% ДВК чітко дотримались часу початку своїх підготовчих засідань. Також ДВК допускали окремі процедурні порушення на етапі підготовки виборчих дільниць до відкриття.

Чи всі дільниці відкрилися вчасно

Виборчі дільниці на повторному голосуванні, як і в інші дні голосування, відкриваються для громадян о 8.00. До зазначеного часу голосування розпочалось на 18,41% дільницях, після 08:30 відкрились 0,41% дільниць. На 81,17% дільниць виборцям вчасно надали можливість проголосувати. 

Доступність для людей з інвалідністю

За оцінками спостерігачів, 59,83% виборчих дільниць повною мірою або частково не були доступними для виборців з інвалідністю. Доступ даної групи виборців на 40,17% дільниць забезпечується належним чином. 

Спостерігачі ОПОРИ мали проблеми зі спостереженням на 1,25% дільниць, натомість 98,75% ДВК забезпечували можливість спостерігати за усіма без виключення процедурами. 

Довідка. Максимальна похибка цього звіту не перевищує 6,23%. Статистично базоване спостереження ОПОРИ – це незалежна діяльність громадянської мережі.

Що відомо

  • 22 листопада у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч у 15 регіонах на 86 виборчих дільницях відбувається повторне голосування з виборів депутатів 47 місцевих рад: 3 депутатів – до 2 міських рад, 20 депутатів – до 13 селищних рад, 43 депутатів – до 32 сільських рад. У ньому загалом зможуть взяти участь орієнтовно понад 42,9 тис. виборців.
  • Поліцейські упродовж минулої "доби тиші" отримали 61 заяву, пов’язану з порушеннями виборчого процесу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди