Заволодіння мільярдами і легалізація доходів: у БЕБ завершили розслідування щодо Коломойського

Заволодіння мільярдами і легалізація доходів: у БЕБ завершили розслідування щодо Коломойського

Коломойський
Ігор Коломойський під час засідання Шевченківського райсуду Києва, 28 листопада 2023 року. Ковальчук Віктор/УНІАН

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування проти відомого бізнесмена за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Фігурантом провадження є також екскерівник київської філії одного з банків. Джерела Суспільного повідомили, що йдеться про Ігоря Коломойського та екскерівника столичної філії ПриватБанку Сергія Волкова.

Про це повідомляють пресслужби БЕБ та Офісу генпрокурора.

Зазначається, що детективи БЕБ завершили розслідування відносно "відомого олігарха" за чотирма статтями Кримінального кодексу України та виділили матеріали в окреме кримінальне провадження. Коломойського звинувачують у привласненні майна, незаконних діях з банківськими документами, відмиванні майна, одержаного злочинним шляхом та службовому підробленні.

"Водночас триває слідство щодо інших учасників організованої та керованої олігархом групи. Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення підозрюваним 5,8 млрд грн в касу банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які надалі були легалізовані", — зазначили у БЕБ.

За даними слідства, частина "безпідставно зарахованих на особисті рахунки олігарха грошей" (понад 2 млрд грн) була сформована кредитними коштами підконтрольного банку.

Детективи зазначили, що довели факт організації заволодіння Коломойським понад 3,3 млрд грн "Укрнафти" та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність.

"Зокрема під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний організував заволодіння коштами акціонерного товариства шляхом укладання фіктивних договорів щодо робіт, які фактично не виконувались. Надалі отримані незаконним шляхом понад 4 млрд грн підозрюваний легалізував", — повідомили в БЕБ.

Як повідомляє Офіс генерального прокурора, фігурантом провадження є також екскерівник київської філії одного з банків.

Стороні захисту відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення.

9 серпня детективи Бюро економічної безпеки повідомили про зміну раніше оголошеної підозри бізнесмену Ігорю Коломойському — через "незаконні дії з банківськими документами".

Що відомо про справу Коломойського

2 вересня 2023 року Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних фінустанов", — вказали в СБУ.

Згодом йому обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень "ПриватБанку". НАБУ та САП вжили заходи щодо арешту його активів.

Правоохоронці 15 вересня оголосили бізнесмену нову підозру за трьома статтями у справі про заволодіння 5,8 мільярда гривень.

Наступного дня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід Коломойському, змінивши розмір застави на 3 мільярди 891 мільйон гривень.

21 грудня 2023 року бізнесмену зменшили розмір застави з 3 мільярдів 891 мільйона гривень до 2 мільярдів 650 мільйонів гривень.

22 січня 2024-го Шевченківський районний суд Києва залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 2 березня із заставою у розмірі 2,65 мільярда гривень.

28 лютого Шевченківський райсуд Києва до 25 квітня продовжив тримання Ігоря Коломойського під вартою та зменшив розмір застави — до 2,4 млрд гривень.

8 травня Ігорю Коломойському було повідомлено про підозру в організації замовного вбивства у 2003 році. За даними слідства, Коломойський, діючи з мотивів особистої помсти, "замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній за невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства". Події відбувалися у Феодосії (Крим).

На початок