У стародавньому храмі на Хмельниччині є ікона, що здатна зцілювати від хвороб

У стародавньому храмі на Хмельниччині є ікона, що здатна зцілювати від хвороб

У стародавньому храмі на Хмельниччині є ікона, що здатна зцілювати від хвороб Фото: Суспільне.

У селі Зіньків на Хмельниччині в одному із храмів зберігається старовинна ікона, здатна зцілювати людей. Помолитися біля цієї ікони та випросити для себе та близьких благословіння приїздить дедалі більше людей. Але сам храм, в якому зберігається ікона і який є сакральною пам’яткою архітектури, потребує реставраційних робіт.

Про це Суспільному розповів місцевий краєзнавець Олександр Рудницький.

Свято-Михайлівський храм у Зінькові побудований у 1769 році без застосування цвяхів та металевих скоб. Подібних пам’яток на Поділлі та в Україні залишилося небагато, розповідає місцевий краєзнавець Олександр Рудницький. Додає: храм діючий та вважається пам’яткою дерев’яного зодчества.

«За легендою, він стоїть на козацькій могилі. Це дуже намолене місце. Сюди приїжджає багато прихожан, паломників, які йдуть сюди з вірою, отримують душевний спокій, зцілення від своїх хвороб, тому ця церква є унікальною», - розповідає краєзнавець.

У храмі є старовинна ікона Іоанна Златоуста, здатна зцілювати тих, хто приходить до неї з молитвою та вірою, розповідає настоятель Свято-Михайлівського храму отець Василь. Каже, іконі понад 300 років.

«Якщо людина помолиться дуже-дуже сильно з вірою до цієї ікони, просячи Бога, бо без нього нічого не буде, обов’язково людина зцілиться. Тільки з вірою до Бога. Віра рятує людину», - каже отець Василь.

Ікона має отвір від кулі, яка втрапила у неї під час відступу адмірала Олександра Колчака із золотим запасом, каже священик. Додає: отримав ікону зі старими церковними книгами в дарунок, коли сповідав 95-літню жінку. Та прохала передати все в храм, в якому він служитиме. Дарунок зберігався 27 років у мами на Закарпатті.

«Коли я прийшов служити у цю церкву, мені приснився сон з тою бабцею, вона мене спитала: «Ти ту ікону віддав на церкву чи ні?». Я кажу: «Ні». «А чого?» І я пробудився. 01.11 – 01.23 Я вирішив поїхати в Карпати, забрав цю ікону з маминої хати і привіз сюди до церкви. Сюди, де я служу. Подарував її на храм, так як сказала мені та бабця», - розповідає священик.

Свято-Михайлівський храм у Зінькові побудований у 1769 році без застосування цвяхів та металевих скоб. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Свято-Михайлівський храм у Зінькові побудований у 1769 році без застосування цвяхів та металевих скоб. Фото: Суспільне.

За радянських часів храм зазнав руйнувань, а за часів незалежності України поступово відновлювався силами прихожан, розповідає краєзнавець Олександр Рудницький. У 2007 році в рамках державної програми отримали два мільйони гривень на часткову реставрацію церкви, додає Олександр Рудницький. Каже, храм розібрали та зібрали наново, замінюючи старі балки на нові.

«Отой іконостас, який ви сьогодні бачили, це вже абсолютно нова робота, яка зроблена в Греції в спеціальній майстерні братами-греками, ручна робота, але вона дуже органічно вписалася в дерев’яний храм, в його архітектуру. Ви бачите, що там немає ікон, тому що через перепади температури взимку частина старовинних ікон почала лущитися, сьогодні вони перебувають на реставрації». – додає Олександр Рудницький.

Свято-Михайлівський храм знаходиться в задовільному стані, та потребує завершення реставраційних робіт, пояснює заступник начальника департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Валентина Лукашук.

«Реставраційні роботи там проводилися, але вони там наразі повністю не завершені. Кошти виділялися там поетапно, і тієї суми, що була виділена, не вистачило для завершення реставрації. Зараз розробляється програма збереження об’єктів культурної спадщини на 2021-25 роки. І там, звичайно, будуть передбачені кошти в загальному на реставраційні роботи по області», - каже посадовиця.

Якщо громада виготовить проєктно-кошторисну документацію, може подавати документи на фінансування реставраційних робіт у храмі, додає Валентина Лукашук.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди