ЗСУ контролюють 93 населені пункти в Курській області, триває евакуація з Покровська. 910 день війни. Онлайн

ЗСУ контролюють 93 населені пункти в Курській області, триває евакуація з Покровська. 910 день війни. Онлайн

Оновлюється
Українські військовослужбовці
Українські військовослужбовці йдуть серед соняшників на позицію за Покровськом. Донеччина, 21 серпня 2024 року. REUTERS/Stringer

21 серпня — 910 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Нідерланди до кінця року передадуть Україні 51 мобільний радар для ППО

Нідерланди до кінця 2024 року закуплять та передадуть Україні 51 мобільний радар для ППО виробництва компанії Robin Radar Systems, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

Як повідомили у Міноборони Нідерландів, сьогодні уклали контракт з Robin Radar Systems на виготовлення цих радарів. Замовлені радари здатні виявляти маленькі дрони та відрізняти їх, наприклад, від птахів. Радари контролюють навколишнє середовище на наявність дронів навіть на високих швидкостях.

Зеленський: у Курській області РФ триває бойова робота, з урядом обговорили кроки щодо детінізації економіки

У Курській області Росії триває бойова робота, Сили оборони контролюють визначені райони та поповнюють обмінний фонд. На інших ділянках фронту, зокрема на Покровському напрямку, відбувається посилення, провели перевірку щодо забезпечення снарядами. Про це президент Зеленський повідомив у вечірньому зведенні.

Також він розповів про нараду з урядовцями та представниками Верховної ради щодо підтримки економіки в країні:

"Усі деталі представить уряд, коли відповідні проєкти рішень будуть підготовлені. Але вже можна сказати, що домовилися з урядом: міністри шукатимуть альтернативні рішення, без тиску на «білий» бізнес. А також домовилися про додаткові державні кроки щодо детінізації".

Також Зеленський повідомив про роботу з партнерами щодо наближення рішень про обіцяні 50 мільярдів доларів від заморожених російських активів — щоб вони діяли вже "найближчими місяцями".

Окрім того, президент поворив із Патріархом Варфоломієм: подякував за підтримку України та повідомив про ухвалений Радою закон про заборону релігійних установ, пов’язаних із Росією.

Шольц: Україна не консультувалася з Німеччинлю щодо операції в Курській області

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна не консультувалася з Берліном щодо своєї операції в Курській області Росії.

"Україна підготувала свою військову операцію в Курській області дуже таємно і без зворотного зв'язку, що, безумовно, пов'язано з ситуацією, яка склалася. Це дуже обмежена операція з точки зору простору і, ймовірно, також з точки зору часу", — зазначив канцлер.

Також Шольц заявив, що Німеччина і надалі залишатиметься найбільшим союзником України в Європі, попри розмови останніми днями про зменшення військової підтримки.

Російська прокуратура просить від 16 до 24 років в'язниці для українських полонених

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в Росії на засіданні 21 серпня отримав від прокуратури запити для 23 військовополонених України. Для них просять від 16 до 24 років позбавлення волі.

Про це пишуть кореспонденти "Медіазони" із зали суду.

Прокуратура вважає, що всі 23 полонених служили в полку "Азов" і висловлювали "негативне ставлення до російськомовного населення", а також дотримувалися "проукраїнських радикальних поглядів".

Уже обміняних полонених Давида Касаткіна і Дмитра Лабинського судять заочно і просять 24 і 23 роки тюрми відповідно.

Проти загиблого в СІЗО Олександра Іщенка справу закрили.

Суспільному у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими повідомили, що станом на 30 червня 2024 року Україні було відомо про 620 полонених Росією громадян, проти яких відкрите кримінальне переслідування.

Російські війська атакували Селидове Новогродівську громаду на Донеччині: є поранені

Російські війська за допомогою FPV-дрона завдали удару місту Селидове на Донеччині, поранення зазнала жінка 46 років. Також з артилерії обстріляли Новогродівську громаду — 44-річний чоловік отримав множинне осколкове поранення й перелом. Про це Суспільне Донбас повідомила речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.

Атака ГУР на "Саваслєйку": знищено три російські літаки, ще 5 – пошкоджено

16 серпня в результаті операції Головного управління розвідки (ГУР) дронами-камікадзе було уражено російські літаки на військовому аеродромі Саваслейка в Ніжегородській області Росії.

Про це Суспільному повідомили джерела у воєнній розвідці.

Джерела зазначають, що внаслідок атаки було знищено літак МІГ-31К/И, два літаки Іл-76 та пошкоджено близько п’яти літаків, ймовірно МІГ-31К/И.

Попередній удар по аеродрому Саваслейка українські військові завдали 13 серпня. Тоді було уражено склад паливно-мастильних матеріалів та пошкоджено літак МІГ-31К/И.

За даними космічної розвідки, на момент атаки на аеродромі перебували 11 літаків МІГ-31К/И, літак Іл-76, п’ять вертольотів Мі-8 та Мі-24.

Росіяни на агрегатному заводі у Вовчанську: чому українські військові не штурмують окупантів

Російські окупанти залишаються заблокованими на агрегатному заводі у Вовчанську, кількість сил загарбників не збільшилась.

Про це Суспільне Харків 21 серпня розповів речник оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Віталій Саранцев.

"Частина з них мають поранення, але деякі ще в змозі вести оборонні дії. Цей агрегатний завод, як ми й раніше казали, заблокований, підступи до нього також заблоковані. Логістика там здійснюється виключно із застосуванням БпЛА. Ми не штурмуємо завод, щоб просто це не призвело до зайвих втрат. Тому що це така урбанізована місцевість, де стороні, яка обороняється, дуже легко тримати позиції, бо є і підземні комунікації, і дуже багато місць, де можна утримувати бойові позиції", — каже Саранцев.

Укренерго: 22 серпня відключень електрики не планується

У четвер, 22 серпня, в Україні не будуть застосовувати заходи обмеження електроенергії. Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Завтра, 22 серпня, застосування відключень не прогнозується. При зміні ситуації – про заходи обмеження буде повідомлено додатково", — йдеться у повідомленні.

У компанії закликають ощадливо використовувати електроенергію і не вмикати потужні електроприлади одночасно з 16:00 до 22:00.

Російські військові з дрона атакували автомобіль у Херсоні: є поранені

Російські військові 21 серпня атакували з безпілотника автівку у Херсоні. Поранені двоє людей. Про це у Telegram повідомила Херсонська ОВА.

У дописі йдеться, що у 57-річного чоловіка діагностували вибухову травму та контузію. Медики на місці надали йому допомогу.

54-річну травмовану жінку доправили до лікарні. У неї — вибухова травма та уламкове поранення передпліччя.

Президент Чехії назвав "Північні потоки" законною ціллю для Києва

Президент Чехії Петро Павел заявив, що "Північні потоки" можуть бути стратегічними законними військовими цілями в опорі України проти російської агресії. Але він не має достовірної інформації, що за нападом справді стоїть Україна.

Про це Павел говорив у подкасті PoliTalk, який оприлюднило видання Novinky.

"Коли ведеться збройний конфлікт, він ведеться не тільки проти військових об'єктів, але й проти об'єктів стратегічного характеру. А трубопроводи є стратегічною ціллю. Якби атака була спрямована на те, щоб перекрити постачання газу і нафти в Європу і повернути гроші назад в Росію, тоді — і я кажу умовно — це була б легітимна мета", — сказав глава держави.

Але додав, що в нього нема викривальної чіткої інформації про те, що саме Україна стояла за атакою на магістралі.

На питання, чи може підозра українця та власне самої держави України в підривах "Північних потоків" зашкодити допомозі НАТО Києву, Павел сказав:

"Питання не в тому, подобається нам Україна чи ні, а в тому, чи хочемо ми жити у світі, де одна країна не може напасти на іншу тільки тому, що вона більша і сильніша. Або чи хочемо ми жити у світі, де діє правило більшої палиці".

Президент каже, що консенсусу в допомозі Україні в Альянсу ніколи не було, думки різнилися. І причетність України до підривів газопроводів теж, якщо буде доведена, може вплинути на готовність країн надавати допомогу Україні. Але немає іншого вибору, ніж їй допомагати.

Армія РФ атакувала Дружбу на Сумщині: є поранена та пошкодження

Зранку 21 серпня російська армія обстріляла місто Дружба на Сумщині. Атака тривала понад 5 годин. Поранено жінку. Є пошкоджені приватні будинки та підприємство. Про це Суспільному повідомив Голова Дружбівської громади Євген Харитонов.

Координаційний штаб затвердив примусову евакуацію дітей з Покровська

Координаційний штаб остаточно затвердив примусову евакуацію родин з дітьми з Покровська, Родинського дванадцяти сіл Покровського району. Про це повідомляє Мінреінтеграції.

"Рішення одноголосно погодили на засіданні Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Для здійснення евакуації розгорнуто приймальний пункт, де в разі потреби передбачена ночівля", — йдеться у повідомленні.

Канада оголосила про гуманітарну допомогу Україні на $4,2 млн

У середу, 21 серпня, міністр міжнародного розвитку Канади Ахмед Хусейн заявив, що його країна виділяє загалом 5,7 млн канадських доларів (понад 4,2 млн доларів США) гумдопомоги на різні напрями.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного зі спільного пресбрифінгу міністра міжнародного розвитку Канади Ахмеда Хусейна, омбудсмана України Дмитра Лубінця та голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муніра Мамедзаде.

На події зазначили, що з початку повномасштабної війни в Україні Канада вже надала 800 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу.

"Сьогодні приємно оголосити, що Канада надасть подальшу допомогу. Йдеться про 3,5 млн канадських доларів для організації Міжнародний медичний корпус Об'єднаного Королівства. Також сьогодні оголошую про виділення 2 млн доларів канадської організації Save the children. І також ще виділяємо 200 тисяч канадських доларів для ООН з гуманітарних питань", — сказав канадський урядовець.

Таким чином загальна гуманітарна підтримка, про яку оголошено 21 серпня, становить 5,7 мільйона канадських доларів (4 218 000 доларів США).

На Одещині хлопець спробував перетнути кордон через Дунай на акваскутері та в ластах

В Ізмаїлі на Одещині прикордонники затримали 24-річного хлопця, який намагався перетнути кордон через Дунай. У нього були ласти та акваскутер. Про це 21 серпня повідомили в Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.

За даними прикордонників, перепливти Дунай та потрапити до Румунії місцевий житель спробував наступного дня після дня народження. Для цього він завчасно придбав акваскутер, гідрокостюм, ласти та рятувальний жилет. Поверх спорядження одягнув сорочку, шорти та сандалі.

"Але спроба подолання кордону у такий спосіб виявилась невдалою, пильні прикордонники побачили та на катері наздогнали плавця посеред Дунаю", — зазначили в регіональному управлінні ДПСУ.

Охоронцям кордону затриманий пояснив, що планував потрапити до румунського села Плауру, що навпроти Ізмаїла. А потім — до Німеччини, начебто для подальшого працевлаштування.

Хлопець отримав протокол про адміністративне правопорушення за ст. 204-1 КУпАП — незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання кордону. Йому загрожує штраф у розмірі від 3400 до 8500 гривень або до 15 діб адміністративного арешту.

Армія РФ з безпілотників вдарила по Антонівці та Кіндійці на Херсонщині: є загибла та поранені

Російські військові 21 серпня з безпілотників вдарили по Антонівці та Кіндійці Херсонської області. Про це у Telegram повідомив керівник ОВА Олександр Прокудін.

За його інформацією, в Антонівці військові РФ скинули вибухівку на подвірʼя житлового будинку. Поранення, несумісні з життям, отримала 84-річна жінка.

У Кіндійці під удар російського безпілотника потрапили двоє людей, які перебували в автівці.

"66-річний чоловік дістав вибухову травму, уламкове поранення ноги та часткову травматичну ампутацію стопи. У 52-річного потерпілого – вибухова травма та поранення стегна", — йдеться у дописі.

Обох поранених доставили до лікарні, медики надають їм допомогу.

"Нью-Йорк не залишали. Ситуація вкрай складна. Рівної лінії немає". У 53-й бригаді розказали про бої в місті

Російські окупанти атакують українські підрозділи у боях за селище Нью-Йорк малими групами та постійно намагаються демонстративно вивісити прапори, проте українські бійці їх щоразу знищують. Позиції у селищі Нью-Йорк на Торецькому напрямку фронту продовжує утримувати 53-тя окрема механізована бригада ім. князя Володимира Мономаха.

Про ситуацію на цій ділянці фронту Суспільне дізналось від джерел у 53-й ОМБр.

За словами нашого співрозмовника, військовослужбовці бригади залишаються у місті, наносять вогневе ураження російським військовим. Окупанти перебувають у більшій частині селища, попри їхню перевагу — 53-тя окрема механізована бригада утримує позиції у Нью-Йорку. Ситуацію він називає складною і патовою.

Далі — наводимо відповіді на питання про ситуацію у боях за населений пункт.

Ситуація у Нью-Йорку

За словами співрозмовника Суспільного, заяви росіян про захоплення міста дійсності не відповідають.

"Нью-Йорк ми не залишали, наші воїни залишаються в населеному пункті. Тобто, вірити інформації противника не варто. Так, ситуація складна, вкрай складна".

"Росіяни демонструють такі пафосні відео, що вони там вивішують прапори. Ми маємо одне із оприлюднених відео, що ми його знищили. Але ж таких спроб було безліч. Майже через день вони намагаються якусь ганчірку вивішувати, наші хлопці їх знімають, знищують. Таким чином ми демонструємо, що ми там. Ситуація взагалі патова склалась. Але ситуацію контролюємо".

Тактика військ РФ у Нью-Йорку

За словами нашого співрозмовника, йому відомо, що близько 20% Нью-Йорка — під контролем українських військових.

"Противник застосовує тактику малих груп. Такого великого скупчення немає, поодинокими групами заходять. Вони перебувають у населеному пункті. Але ми робимо навіть не все можливе — ми робимо неймовірні речі для того, щоб надалі контролювати населений пункт. Принаймні, якусь територію.

Я можу казати тільки про нашу зону відповідальності: ми робили все для того, щоб в тил росіяни не заходили. Там дійсно немає такої рівної лінії: оце — їхня територія, оце — наша територія. Ми контролюємо вогневе ураження, починаючи від піхоти, яка знаходиться в населеному пункті. З відкритих джерел, відомо, що плюс-мінус 20% міста ми контролюємо".

Зміни на тлі операції Сил оборони в Курській області та у чому відчувають нестачу

"Ми враховуємо наявні ресурси, починаючи від озброєння, БК і людей. Все (робимо — ред.) з наявними силами. Ми намагаємося стримувати противника.

Ми зайшли плюс-мінус орієнтовно місяць тому, як почалася більш-менш активна фаза, як противник зайшов в межі населеного пункту. Тоді нас сюди і завели. Була важка ситуація на момент, коли ми зайшли в цю зону відповідальності. Що зараз? Ми змін не помітили суттєвих. Нам не легше. Намагаємося з тим, що у нас є, тим і стримувати".

У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У ніч на 21 серпня на Полтавщині ППО збили безпілотники

У ніч з 20 на 21 серпня армія РФ завдала удари по Україні двома балістичними ракетами "Іскандер-М". Загалом також було випущено 69 ударних БпЛА типу "Shahed", з них 50 штук збили на території 14 областей. Зокрема, і на Полтавщині. Про це у своєму Telegram-каналі повідомили Повітряні Сили ЗС України.

На території Полтавщини збили російські БпЛА у ніч з 20 на 21 серпня. Їх випускали з Приморсько-Ахтарська, Єйська та Курська, що на території Російської Федерації.

Також цієї ночі армія РФ завдала удару по Україні двома балістичними ракетами "Іскандер-М"/KN-23 із Воронезької області, а також керованою авіаційною ракетою Х-59/Х-69 із повітряного простору Курської області.

Загалом радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та здійснили супровід 72 повітряних цілей, які відбивала авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби Повітряних Сил та розрахунки мобільних вогневих груп Сил оборони України.

Усього вдалося збити 51 повітряну ціль. Зокрема, одну керовану авіаційну ракету Х-59/Х-69 та 50 ударних БпЛА.

Німеччина буде підтримувати Україну незалежно від того, хто стане президентом США — міністр економіки ФРН

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек запевнив, що ФРН буде й надалі підтримувати Україну і на це не зможуть вплинути результати президентських виборів у США. Також, за його словами, Берлін надасть все необхідне Києву, навіть якщо країни "Групи семи" (G7) не реалізують заплановану мільярдну допомогу до кінця року.

Про це він розповів в інтерв'ю Berliner Morgenpost.

Міністр зазначив, якщо Дональд Трамп переможе на виборах та відмовиться від надання допомоги Україні, Німеччина "не залишатиме Україну наодинці". Водночас Габек сказав, що у разі такого результату президентських виборів у США, решті партнерів "доведеться працювати ще більше".

"Було б надзвичайно небезпечно, якби Україна програла цю війну. Тоді свобода Європи опиниться під загрозою. Тому ми маємо свій інтерес у тому, щоб Україна протистояла російській агресії", — пояснив він.

Габек також заявив, що держави-члени G7 мають надати Україні заплановану мільярдну допомогу до кінця 2024 року. Як йдеться в інтерв'ю, тоді Україна отримає 50 мільярдів, і ще чотири мільярди будуть доступні з федерального бюджету на наступний рік.

Якщо цього ж не відбудеться, голова німецького Мінекономіки зауважив, що Берлін продовжить допомагати Києву "без будь-яких "якщо" та "але". Він сказав, що у такому випадку підтримку потрібно буде "надавати по-іншому", проте не пояснив, у який спосіб.

Армія РФ обстріляла евакуаційний автомобіль на Донеччині

Російські окупаційні війська обстріляли евакуаційний автомобіль, який вивозив мешканців Донеччини із зони бойових дій. Про це повідомили у Telegram Селидівської міської військової адміністрації.

Російська армія вдарила FPV-дроном по місту Українськ о 12:40, в середу 21 серпня. Окупанти влучили по евакуаційному автомобілю ДСНС.

"В автівці знаходилась евакуаційна група та три евакуйовані особи, одна з яких лежача. На щастя, без постраждалих. Пошкоджено бронеавтомобіль ДСНС", — повідомили у МВА.

Також о 11:30 армія РФ вдарила по місту з артилерії, загинула жінка. Через обстріл також пошкодили дві багатоповерхівки.

У Козачій Лопані шукають під завалами людей: селище обстріляли з артилерії

Внаслідок артобстрілу Козачої Лопані зруйнована адміністративна будівля — під завалами можуть перебувати люди. Про це 21 серпня повідомив керівник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко.

Він зазначив, що на місці працюють рятувальники ДСНС.

Доповнено 13:36. Під завалами сільської ради у Козачій Лопані можуть перебувати троє людей, повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов. Він зазначив, що обстріл стався близько 12:25, загроза повторних ударів по селищу на 13:30 залишається.

Рада проголосувала за законопроєкт про відстрочку неповнорідним родичам

Верховна рада України сьогодні, 21 серпня, проголосувала за основу і в цілому за законопроєкт №11391. Він передбачає відстрочку від служби в армії тим, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти на війні з Росією.

Про це повідомили у своїх Telegram-каналах народні депутати Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність") та Ярослав Железняк ("Голос").

Гончаренко — один з ініціаторів законопроєкту. За його даними з зали ВРУ, за основу проєкт підтримали 309 депутатів, в цілому — 310.

"Давно порушував питання про те, що має бути надана відстрочка від призову чоловікам, у яких неповнорідний брат чи сестра загинули або зникли безвісти на війні. Бо в законі про мобілізацію досі було про відстрочку тільки для повнорідних. Нарешті виправляємо цю несправедливість", — прокоментував він сьогоднішнє ухвалення.

Цей документ після підписання президентом Володимиром Зеленським вноситиме зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо розширення кола військовозобов’язаних, чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях. Він надаватиме відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Неповнорідними називають братів та сестер, у яких спільний лише хтось один із батьків — мати або батько, а не обидва з них.

Лубінець звернувся до голови Нацполіції, щоби розслідувати конфлікт ветерана ССО з поліцейською

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся із запитом до голови Національної поліції Івана Вигівського. Попросив неупереджено розслідувати конфлікт військового Павла Якімчука із поліцейською в Києві.

Про це Лубінець 21 серпня написав у Telegram.

"Звернувся із запитом до голови Національної поліції України щодо неупередженого розслідування цього випадку, а також для посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства стосовно недопущення подібного в майбутньому", — ідеться в дописі.

Лубінець також запропонував проводити додаткові навчання та інструктажі для співробітників Нацполіції, щоб ті були краще обізнані, як спілкуватися з ветеранами.

"На мою думку, це допоможе запобігти повторенню подібних інцидентів та сприятиме підвищенню рівня професіоналізму серед поліцейських", — зауважив Дмитро Лубінець.

Він пообіцяв тримати ситуацію на особистому контролі й наголосив, що випадки невихованої поведінки з українськими військовими є неприпустимими.

На думку омбудсмана, такі інциденти можуть негативно позначитися на репутації поліції та знизити рівень довіри суспільства до неї.

Сили спецоперацій ЗСУ показали, як нищать мости та понтони росіян у Курській області

Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ (ССО) навели вогонь систем HIMARS на мости та понтони росіян у Курській області. Також була знищена інженерна техніка армії РФ.

Відповідне відео із результатами бойової роботи Сили спецоперацій опублікували у Telegram.

Зокрема видно, як оператори дронів ССО вразили інженерну техніку російського війська в Курській області.

Також військові за допомогою БПЛА виявили мости та понтонні переправи росіян у регіоні. Оператори ССО скорегували удари реактивних систем залпового вогню HIMARS по понтонах та мостах РФ.

Крім того, воїнами ССО спільно з Силами оборони України вражено та знищено скупчення техніки, польовий склад боєкомплекту та паливно-мастильних матеріалів, комплекс РЕБ та гармату Д-20 калібром 152-мм.

Рада схвалила участь України у програмі ЄС з боротьби з шахрайством

Верховна рада України 20 серпня ухвалила законопроєкт про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі ЄС з боротьби із шахрайством. Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Відомство зазначає, що цей законопроєкт підпише президент Володимир Зеленський, Україна стає першою країною, яка не є членом ЄС, проте офіційно оформила свою участь у програмі.

Раніше, 20 березня, ратифікацію Угоди підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та єврокомісар із питань бюджету та адміністрування Йоханнес Хан.

"Із кожним днем Україна стає все ближчою до членства в ЄС. Приєднання до Програми щодо боротьби із шахрайством є ще одним важливим кроком для зміцнення співпраці з Європейським Союзом, а також побудови надійних та прозорих відносин", — прокоментував тоді це підписання міністр Марченко.

Житель Безлюдівки зливав росіянам позиції ППО у передмісті Харкова — прокуратура

До суду передали справу 30-річного жителя Безлюдівки, якого звинувачують у державній зраді. За даними обласної прокуратури, чоловік наприкінці 2023 року почав спілкуватися з ФСБ та добровільно розказав інформацію про базування Сил оборони та місця розташування ППО.

"Він об’їжджав передмістя Харкова та приховано фіксував вказані локації. Ці дані необхідні ворогу для прицільного вогневого ураження позицій українських захисників та підриву оборони обласного центру", — сказано у повідомленні.

Гроші чоловік з росіян не брав.

"Крім того, він не приховував свої анкетні дані. Для цього фігурант навіть надіслав співробітнику ФСБ РФ повістку, яку йому вручили представники ТЦК", — повідомили у прокуратурі.

Чоловіка затримали у травні 2024 року, його судитиме Харківський райсуд. Жителю Безлюдівки загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Повітряні сили: збито 50 із 69 "шахедів" та 1 ракету. Протиповітряний бій триває

Вночі 21 серпня Росія атакувала Україну двома балістичними ракетами "Іскандер-М"/KN-23, керованою авіаційною ракетою Х-59/Х-69, а також запустила 69 ударних дронів типу "Shahed-131/136". У результаті протиповітряного бою Сили оборони знищили одну ракету та 50 безпілотників.

Про це у Telegram повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

Він поінформував, що загалом радіотехнічними війками Повітряних сил було виявлено та здійснено супровід 72 повітряних цілей.

В результаті протиповітряного бою збито 51 повітряну ціль: одну керовану авіаційну ракету Х-59/Х-69 та 50 ударних БпЛА "Shahed-131/136" у межах Хмельницької, Полтавської, Черкаської, Київської, Вінницької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Донецької, Кіровоградської, Сумської та Чернігівської областей.

Повітряний напад противника відбивала авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби Повітряних ил та розрахунки мобільних вогневих груп Сил оборони України.

"Ще 16 ворожих БпЛА локаційно втрачено – імовірно упали під впливом радіоелектронних засобів протидії. Інформація уточнюється. Станом на 11:15 один безпілотник знаходиться в повітряному просторі на Черкащині. Бойова робота триває", — сказав Олещук.

Крім того, за його словами, було зафіксовано перетин російським ударним дроном державного кордону з Республікою Білорусь у Чернігівській області, ще один російський БпЛА повернувся у Бєлгородську область РФ.

Естонська православна церква розірвала зв'язки з Московським патріархатом: прийнято новий статут

За результатами другої сесії Собору Естонської православної церкви Московського патріархату (ЕПЦ МП) було прийнято нову редакцію статуту без згадки про Московський патріархат. Про це повідомляє ERR.

Зазначається, що головним завданням сесії було затвердження шляхів досягнення більшої "адміністративної самостійності" ЕПЦ з урахуванням досягнутих домовленостей у переговорах із естонською владою. Таким чином Собор прийняв нову редакцію статуту церкви, в якій закріплюється самостійність у справах церковно-адміністративних, церковно-господарських, церковно-просвітницьких та церковно-громадянських.

Також, з посиланням на Томос 1993 року, виданий патріархом Алексієм II, було змінено назву церкви. Тепер це естонська православна церква (ЕПЦ).

Наприкінці липня цьогоріч представники ЕПЦ МП та МВС Естонії погодили подальші кроки щодо зниження та ліквідації впливу Московського патріархату на ЕПЦ МП.

На зустрічі ЕПЦ МП представила своє бачення процесу відокремлення від Московського патріархату у два етапи: на першому етапі буде змінено нинішній статут, а на другому – розпочнуться консультації з Естонською апостольською православною церквою (ЕАПЦ) для пошуку можливостей для об'єднання всіх православних Естонії під єдиною церквою у майбутньому.

Усі ударні російські БпЛА знищили на підступах до Києва — КМВА

Від початку доби у Києві лунали чотири тривоги. Остання була повʼязана із загрозою балістичного озброєння, проте пусків ракет в напрямку столиці зафіксовано не було. Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської міської військової адміністрації.

Зазначається, що від вчорашнього вечора, з 23:00 і всю ніч та ранок, більшість регіонів України перебували під загрозою ударних БпЛА, зокрема, і Київ.

"За попередньою інформацією в бік столиці прямувало до десятка ворожих дронів. Але силами і засобами ППО усі ударні БпЛА окупанта були знищені ще на підступах до Києва. За поточними даними — в місті без жертв та руйнувань", — сказав Попко.

У районі Глибокого на Харківщині окупантам не вистачає їжі на позиціях — ОТУ "Харків"

У районі села Глибокого Липецької громади на передових позиціях російським окупантам не вистачає їжі. Про це 21 серпня повідомила пресслужба оперативно-тактичного угруповання військ "Харків".

За її даними, поблизу Глибокого російські війська минулої доби провели евакуацію втрат, а також перегрупували штурмові групи, що сформовані з бійців груп 11-го танкового полку 18-ї мотострілецької дивізії.

Поблизу Лукʼянців фіксують випадки відмов окупантів виконувати бойові та спеціальні завдання. В цьому районі військо Росії посилило мінометні розрахунки, а також перемістило штурмові групи.

"Поблизу Стариці, Бугруватки та Огірцевого російські окупанти здійснюють заміни бойових змін, проводять заходи інженерного обладнання та маскування позицій", — сказано у повідомленні ОТУ "Харків".

У Вовчанську російські війська обмежили пересування особового складу вночі, у місті посилили повітряну розвідку та готуються до штурмових дій.

"Протягом минулої доби відбулося 11 бойових зіткнень. Також ворог завдав авіаудар з використанням КАБу. Крім того, окупанти завдали 52 удари дронами-камікадзе та 357 разів обстріляли позиції Сил оборони України", — йдеться у зведенні про ситуацію на Харківському напрямку за добу.

В ОТУ "Харків" зазначають, що від початку 21 серпня тривають три боєзіткнення в районі Вовчанська.

Через повномасштабну війну в Україні вже загинуло 570 дітей — Офіс генпрокурора

Станом на ранок 21 серпня відомо про 570 загиблих дітей через повномасштабну війну Росії проти України. Ще 1523 дитини отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Зазначається, що найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій — 578, Харківській — 409, Дніпропетровській — 165, Херсонській — 170, Київській — 133, Запорізькій — 130.

Протягом останнього часу:

  • 19 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. Херсон поранено 14-річну дівчинку.
  • 20 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. Херсон поранено 14-річного хлопчика.
  • 20 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. смт Малокатеринівка Запорізького району Запорізької області загинув 14-річний хлопчик та отримали травми різного ступеня 5 дітей (дві дівчинки віком 10 та 11 років, три хлопчики віком 14, 15 та 17 років).

Сили оборони вдарили по позиції зенітно-ракетного комплексу С-300 у Ростовській області РФ

У ніч на 21 серпня підрозділи Військово-морських Сил ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по позиції зенітного-ракетного комплексу С-300 біля населеного пункту Новошахтинськ Ростовської області РФ.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

"За результатами об’єктивного контролю спостерігались вибухи у визначених точках прицілювання. Точність ураження дорозвідується", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що комплекси С-300 російські загарбники використовують і для ударів по мирних містах України, руйнуючи житлові будинки та тероризуючи цивільне населення.

Прем'єр Індії Моді під час візиту до Києва поділиться "перспективами" щодо мирного вирішення "конфлікту" в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, під час свого візиту до Києва поділиться "перспективами" щодо мирного вирішення "конфлікту" між Україною та Росією.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на його заяву, яку він зробив напередодні візиту до Польщі.

Також глава уряду Індії розповів, що в українській столиці намагатиметься зміцнити двосторонню співпрацю між державами Говорячи про мирні ініціативи, Моді зазначив, що "як друг і партнер ми сподіваємося на швидке відновлення миру та стабільності в регіоні".

Біля столичного ТЦ Gorodok Gallery сталася пожежа

У Києві зранку 21 серпня виникла пожежа біля ТЦ Gorodok Gallery в Оболонському районі. Вогонь спалахнув не в торговельному центрі, а в будівлі поруч.

Орієнтовна площа пожежі — 40 кв. м. На місці працюють рятувальники. Постраждалих немає, повідомили Суспільному в ДСНС Києва.

За добу російська армія втратила на війні в Україні 1210 солдатів і 4 танки — Генштаб

Станом на ранок 21 серпня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 603 010 військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За даними Генштабу, за добу російська армія втратила 1210 військових.

З техніки російські окупанти втратили:

  • танків ‒ 8522 (+4) од,
  • бойових броньованих машин ‒ 16542 (+21) од,
  • артилерійських систем – 17216 (+60) од,
  • РСЗВ — 1166 (+0) од,
  • засоби ППО — 928 (+2) од,
  • літаків — 367 (+0) од,
  • гелікоптерів – 328 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 13902 (+38),
  • крилаті ракети ‒ 2442 (+4),
  • кораблі ‒ 28 (+0) од,
  • підводні човни — 1 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 23221 (+79) од,
  • спеціальна техніка ‒ 2887 (+2)

Дані уточнюються.

Київ — відбій повітряної тривоги.

У Києві оголосили повітряну тривогу

У Києві оголосили повітряну тривогу, повідомили в КМДА.

Мер Москви заявив про десять збитих безпілотників, які летіли на Москву

У ніч на середу, 21 серпня, російські засоби протиповітряної оборони (ППО) нібито збили 10 безпілотників, які рухалися в напрямку Москви. Це сталося в районі Подольська.

Про це повідомив мер Москви Сергій Собянін.

Він назвав цю атаку однією з наймасштабніших спроб нападу на російську столицю за весь час.

Перший дрон був збитий о 03:02, а останні два — близько 04:40 за місцевим часом. За попередньою інформацією, постраждалих немає.

У Києві відбій повітряної тривоги

У Києві відбій повітряної тривоги, повідомили в КМДА.

У Києві оголошена повітряні тривога

У Києві оголошена повітряна тривога, повідомили в КМДА.

На Хмельниччині було чути звуки вибухів

Уночі 21 серпня у Хмельницькій області під час повітряної тривоги, яка розпочалась о 02:45, жителі регіону могли чути звуки вибухів.

Про це повідомили кореспонденти Суспільне Хмельницький.

На початок