29 з 30: на Хмельниччині відкрили чергову амбулаторію «Доступної медицини»

29 з 30: на Хмельниччині відкрили чергову амбулаторію «Доступної медицини»

29 з 30: на Хмельниччині відкрили чергову амбулаторію «Доступної медицини»
Фото: Суспільне.

Амбулаторія сімейної медицини за вісім мільйонів гривень з’явилася у селі Розсоша Хмельницького району. Це двадцять дев’ята із тридцяти збудованих в області за державною програмою «Доступна медицина».

Про це Суспільному розповів заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, тепер мешканці Розсошанської громади матимуть новий заклад з сучасним обладнанням, а також стоматологічний кабінет і аптечний пункт.

Місцева жителька Євгена Сухих каже, що до нової амбулаторії часто приходитиме, адже має проблеми з тиском. Крім того, радіє, що тут буде аптечний пункт, адже їй, пенсіонерці, важко їздити до міста за ліками.

Сімейний лікар Олександр Кобеляс працюватиме завідувачем амбулаторії в Розсоші. Він хвалиться тим, чим оснащене його нове робоче місце.

«Амбулаторія обслуговуватиме як дитяче, так і доросле населення. На базі амбулаторії можна буде за допомогою нового переносного портативного комп’ютера виміряти тиск, зробити кардіографію, перевірити функцію дихання, подивитися проблемні ділянки шкіри за допомогою дерматоскопа», - каже Олександр Кобеляс.

Крім первинної медичної допомоги, в Розсошанській амбулаторії сімейної медицини здійснюватиметься і лабораторне обстеження, додає директор Центру первинної медичної допомоги Хмельницького району Леонід Коцюба.

«А ще тут будуть надавати стоматологічні послуги, робитимуть профілактичні щеплення, надаватимуть невідкладну допомогу», - говорить Леонід Коцюба.

Сільський голова Розсошанської ОТГ Василь Дячук каже - амбулаторію в селі будували три роки. Сільська рада, за його словами, брала участь у співфінансуванні цього будівництва. З місцевого бюджету було виділено 800 тисяч гривень – десять відсотків від проектно-кошторисної вартості будівництва амбулаторії.

«У нас була амбулаторія, але вона знаходилася в орендованому приміщенні. Тепер маємо власне – нове та сучасне», - розповідає Василь Дячук.

За словами заступника голови Хмельницької обласної адміністрації Сергія Ткачука, державна програма «Доступна медицина», в рамках якої зводяться сільські амбулаторії сімейної медицини, стартувала ще у 2016 році. На Хмельниччині за цією програмою має бути збудовано 30 медзакладів. Амбулаторія в Розсоші стала 29. Останню амбулаторію відкриватимуть за тиждень в Славутському районі.

Читайте також

На початок