Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що після наступу ЗСУ на Курську область переговори між Росією та Україною є неможливими.
Про це повідомляють російські медіа.
Лавров підкреслив, що "після вторгнення на територію Курської області ні про які переговори не може бути мови", посилаючись на позицію очільника Кремля Володимира Путіна.
"Президент про це дуже чітко сказав, що після того, як почалися напади на Курську область, навіть не напад, а вторгнення на територію Курської області, ні про які переговори не може бути мови. І ще президент сказав дуже важливу фразу, на яку я хотів би звернути увагу, що ми безумовно дамо оцінку цієї ситуації трохи згодом", – сказав Лавров.
Російський міністр також відкинув повідомлення про непублічні переговори за посередництва Катару щодо взаємного припинення ударів по енергетичній інфраструктурі Росії та України. За його словами, ці чутки не відповідають дійсності, і насправді Україна продовжує просувати результати Швейцарського саміту миру, одним із напрямків якого є безпека енергетичних об'єктів.
Глава російського МЗС наголосив, що будь-які натяки на можливе залучення Росії до подібних процесів неприйнятні, оскільки вони спрямовані на просування так званої "формули Зеленського", яку Лавров назвав ультиматумом.
"Хто б що не говорив про якісь натяки на те, щоб Росію якось туди залучати, це все від лукавого. Тому що йдеться про неприйнятний для нас процес, який має єдину мету — просувати ультиматум під назвою "формула Зеленського", – наголосив Лавров.
Ці заяви прозвучали на тлі публікацій у Washington Post, де йшлося про можливі непрямі переговори між Україною та Росією.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.