Виставку робіт скульптора Миколи Солонера представили в Тернополі

Виставку робіт скульптора Миколи Солонера представили в Тернополі

Виставку робіт скульптора Миколи Солонера представили в Тернополі оригінальне

Виставку робіт скульптора Миколи Солонера презентували в Тернополі. Експозицію автор назвав "Метаморфози сучасного світу". У ній представив 9 робіт. Переглянути виставку можна в Тернопільській художній галереї.

Над одним колажем Микола Солонер працював понад три тижні. Каже, спочатку із спеціального, схожого на метал паперу, вирізає ножицями фігури, які згодом наклеює на дерев'яні дошки:

"Так сталося, що в цьому році я раптово знайшов цей матеріал, цю бумагу, яка мене дуже вразила, як скульптора. Тому що вона така яскрава, така цікава. Вона якраз підходить для мене, як для скульптора. Ці роботи виставлялися в цьому році в Римі. Чотири роботи на українському фестивалі мистецтва, в центрі, недалеко біля Ватикану. І я добавив до них ще п'ять робіт. Загалом дев'ять робіт привіз з собою. Якщо дивитися на роботи з різних сторін, вони змінюють колір з блакитного, наприклад, до зеленого і пурпурового. Вона постійно міняється. Створює таку ілюзію руху".

На одному з колажів автор відтворив образ жінки за допомогою окремо вирізаних паперових фігур. Розповідає, що вони символізують:

"Волосся - це символ благополуччя, радості, щастя, здоров'я. Далі іде голова. Далі іде шия. Шия - це символ пошуку. Для кожного свій пошук. Для однієї людини - це пошук любові, для іншої - це духовне життя, для іншої - це матеріальні якісь речі. Що я хотів передати цією виставкою, підняти настрій людині. Щоб вона оцінила, що життя - це радість".

На репрезентацію Миколи Солонера прийшов співак Андрій Підлужний. Вони товаришують понад 15 років:

"Микола вже вкотре дивує, бо я сподівався побачити чергову порцію скульптури, яку він колись показував в краєзнавчому музеї. А ці роботи, вони якісь дивовижні взагалі, по - перше, яскраві, приємні. Дуже цікаві компоненти поєднані. Це рай для очей".

Микола Солонер народився в Тернополі. Протягом 20-ти років проживає і працює у Великобританії. Створив понад 500 скульптур. Його роботи експонувалися в національній Академії мистецтв України, музеї Вікторії та Альберта у Лондоні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди