Російська армія вночі атакувала Україну, Росія звинувачує Україну щодо планів атакувати дві АЕС, ФБР вдома у російського ведучого в США та Литва розриває угоду про митну співпрацю з Росією та Білоруссю — Суспільне зібрало головні новини станом на ранок 17 серпня.
Вибухи в Україні
Близько опівночі Київській ОВА повідомили про повітряну тривогу. Через годину в області працювала протиповітряна оборона (ППО). Тривогу на Київщині оголошували щонайменше двічі.
Кореспонденти Суспільного повідомляли, що вибухи лунали й у Сумах близько другої ночі.
Згодом керівник МВА Олексій Дрозденко повідомив про влучання у Сумах в районі проспекту Свободи. Там багато пошкоджених вікон, чимало горить автівок. Щонайменше одна людина травмована.
Росія звинувачує Україну в планах атакувати дві АЕС
Україна спростовує повідомлення російської пропаганди про нібито плани Києва застосувати "брудні бомби" або атакувати атомні електростанції. Про це повідомив речник МЗС Георгій Тихий.
За його словами, Україна "не має ані наміру, ані можливості здійснювати будь-які подібні дії", а Росії слід "припинити поширювати" свою пропаганду.
Передісторія: росЗМІ почали поширювати інформацію, що Україна нібито планує завдати удари по Курській та Запорізькій АЕС. Вони пишуть, що удари планують нібито "завдати по місцях зберігання відпрацьованого ядерного палива АЕС". Своєю чергою Україна відкидає звинувачення щодо таких планів.
ФБР з обшуками у російського медійника
Агенти ФБР прийшли з обшуками до заміського маєтку Дмитра Саймса — політолога та за сумісництвом ведучого російського Першого каналу. Як кажуть сусіди, речі з будинку вивозили вантажівками та причепами. ФБР не коментує обшуки та причину.
Записи окружного суду Раппаханнока свідчать, що обійстя, яке привернуло увагу ФБР, належить Дмитру Саймсу та його дружині. Площа території становить 536,6 тис. кв. м. Подружжя придбало його в липні 2021 року за 1,63 мільйона доларів. Сам він на момент обшуку був за кордоном і, за його словами, попередження про обшуки не отримував.
Хто цей медійник: справжнє ім'я Дмитра Саймса — Дмитро Сіміс. Він народився в Москві в сім'ї радянських дисидентів, а до США переїхав 1973 року. Як зазначає опозиційне російське медіа "Проект", інші дисиденти підозрювали його у зв'язках із КДБ.
Литва розриває угоду про митну співпрацю з Росією та Білоруссю
Міністерство фінансів Литви запропонувало розірвати угоду про митну співпрацю між Литвою, Росією та Білоруссю. Відомство вже розробило проєкти урядових постанов, які це передбачають. Документи підписали 20 років тому.
Представники Мінфіну раніше казали, що литовська митниця не співпрацювала та не обмінюється інформацією з митними службами РФ та Білорусі. Однак особи, які мають торговельні відносини з цими країнами, за даними міністерства, надають митницям та судам документи, видані митними органами цих країн, як доказ законності торгівлі та дотримання міжнародних санкцій.
Контекст: угода з Білоруссю про співробітництво у боротьбі з порушеннями митного законодавства була підписана у липні 1996 року у Вільнюсі, а угода з Росією про співпрацю та взаємну допомогу у сфері митної діяльності – у лютому 1995 року у Москві.