На Майдані Небесної Сотні хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Тут зібралися представники влади, духовенство, військові та містяни.
Після мітингу-реквієму та хвилини мовчання присутні поклали квіти до скульптурної композиції «Дерево Свободи».
"Саме в цей день ми вшановуємо людей, які поклали свої життя для того аби ми жили, відносно, під мирним небом. Сьогодні все ж таки йде війна в країні , але ми не повинні ніколи забувати про людей, які відстоювали нашу незалежність, свободу, наше право на мирне майбутнє. Я впевнена що не тільки вінничани, а й вся країна та світ пам'ятає про цих людей в цей день", - каже керівниця управління культури та мистецтв ОДА Ольга Дернова.
Нагадаємо, День гідності та свободи в Україні почали відзначати з 2014-го року. Відповідний указ підписав 5-й президент Петро Порошенко. Саме у ці дні 2004-го розпочалася Помаранчева революція, 2013-го - Революція Гідності.
Внаслідок подій під час Революції Гідності офіційно загинуло 107 чоловік, ще дві тисячі – були поранені. Серед загиблих – троє людей з Вінницької області: Максим Шимко (Вінниця), Леонід Полянський (Жмеринка), Валерій Брезденюк (Жмеринка).


Що відомо
- 20 лютого в.о. голови ДБР Ірина Венедіктова заявила, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках.
- Пізніше Венедіктова зустрілась із представниками ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" та ГО "Нескорений Майдан – 18.02" і пообіцяла щомісяця звітувати про перебіг розслідування "справ Майдану".
- 29 лютого було опубліковано перший звіт про розслідування "справ Майдану" за лютий 2020 року.
- 9 квітня Слідчі Державного бюро розслідувань разом з прокурорами Офісу генерального прокурора провели три слідчі експерименти в межах розслідування справ Майдану.